Vranovsko, Bítovsko a Znojmo

Letná sezóna sa ešte stále neskončila a turistami vyhľadávaná oblasť Vranovsko a Bítovsko má stále čo ponúknuť. A v tejto sezóne to bolo aj niekoľko noviniek. A pozveme vás aj na Kráľovské znojemské vinobranie.

K Vranovu nad Dyjí neodmysliteľne patrí vyhľadávaná Vranovská pláž. Tento rok je  v ponuke niekoľko noviniek. V kempe sú k dispozícii nové karavanové terasovité stanovištia a nové prístupové cesty. Milovníci letného kina môžu využiť novú kinokaviareň v jednej z reštaurácií.

Poďme na jedno...

Ďalšou sú ochutnávky piva Tesák, z produkcie nového rodinného Hasičského pivovaru v Bítove, spojené s exkurziami do pivovaru. Lodnú dopravu na priehrade posilnili o loď Poseidon s kapacitou dvesto cestujúcich.

Návštevníci majú možnosť vidieť proces tvorby originálov tiffany technikou a dekoratívnych vitráží. Akcia je spojená s výstavou výrobkov vo Vranove.

Počas sezóny sú pravidelné animačné programy, kinokaviareň, tobogan (všetky tieto aktivity sú zadarmo – v rámci vstupného do kempu). K dispozícii je požičovňa plavidiel a športových potrieb, lanový park,  hojdačka  z mosta a mnoho ďalších aktivít  pre voľný čas.

V ankete „Kemp roka“ sa Vranovská pláž v posledných štyroch rokoch pravidelne umiestňuje na popredných priečkach. V roku 2012 a 2014 obsadil  kemping 1. miesto a v 2013 a 2015 to bolo 3. miesto.

Na skok do Znojma

A od Vranovskej priehrady nie je ďaleko do Znojma. Tu v meste na južnej Morave je  pre turistov počas leta i do neskorej jesene  rôzny program. Od „Slávnosti uhoriek“, tie už tento rok zožali úspech po deviaty raz, až po Znojemské vinobranie.

Termín, ktorý sa oplatí rezervovať si: 16. – 18. 9. 2016

Kráľovské bude v Znojme i vinobranie. Program bude na jedenástich scénach. Okrem historického sprievodu, vína, burčiaku či rytierskych turnajov sa môžete tešiť aj na nočnú dobovú hudbu v uliciach. Atrakcií je toľko, že určite prídu vhod aj dve nové zóny pokoja! A za odmenu bude aj nedeľný program pre oddych.

http://www.znojemskevinobrani.cz/, BH, slo

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.