Prejdite sa po hradbách Znojma

Kam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam za dobrým tipom

Kráľovské mesto Znojmo v stredu 11. apríla poodhalilo verejnosti ďalšiu turistickú atrakciu. Novozrekonštruované veže v Južnej priekope hradieb, kde vznikla nová trasa prehliadok po opevnení – na hradbách, a to so sprievodcom.

„Sme radi, že krásne mesto Znojmo sa od dnes pýši ďalším cieľom, ktorý by isto nemal opomenúť ani jeden turista. Minulý rok bola novinkou expozícia znojemského pivovarníctva, niečo, čo nie je pre mesto  Znojmo také typické a je aj neočakávané. V  tomto roku zasa Hradné opevnenie. Práve to, je vo veľmi dobrom stave a v Českej republike je ozajstným unikátom“, povedal nadšený pán starosta mesta Znojma, Jan Grois.

PREČÍTAJTE SI AJ:  ZNOJMO JE O RARITU BOHATŠIE

Do konca apríla je prehliadková trasa dostupná len žiakom a študentom znojemských, základných a stredných škôl. Verejnosť, ako povedal pán František Koudela, riaditeľ Znojemskej Besedy, si bude môcť prejsť  veže v rámci podujatia Brány pamiatok dokorán – v dňoch 14. a 15. apríla. Sú tu aj nové expozície v dvoch vežiach, v priekope hradu, na jeho južnej strane. Trasu – prehliadku, znovu otvoria 28. apríla  a sprístupnia ju pre verejnosť až do konca októbra.

V prehliadke sú veže: Strelná, Vlkova veža a nové veže v Južnej priekope hradieb – Psia veža a Prašná, kde kedysi skladovali pušný prach. Pre verejnosť budú prehliadky opevnenia každý deň, v čase o 9.30  a 15.30. hodine. Návštevníci tohto krásneho mesta na rieke Dyje, sa majú teda na čo tešiť.

Viac informácií nájdete na www.kamkam.eu, alebo na:  www.znojemskabeseda.cz, www.facebook.com/objevteznojmo

 alebo: instagrame #znojmochutna

Beata Havranová

Foto: Znojemská beseda

  

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.