Znojmo je o raritu bohatšie

Kam na dovolenkuKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za zaujímavosťami a poznanímKam za dobrým tipomKam na turistiku

„Znojmo je zasa o jednu významnú a jedinečnú  turistickú atrakciu bohatšie,“ pochvaľuje si pán Jan Grois, starosta mesta Znojmo. Po oprave Streleckej veže v roku 2014  sme vlani zrekonštruovali ďalšie dve,  v priestore Južnej hradbovej priekopy. Prašná  a Nová veža spolu s Vlkovou a Radničnou vežou sú novou znojemskou turistickou atrakciou, môžete si ich ako turisti prejsť. Nový produkt kráľovského mesta Znojmo je trasa po hradnom opevnení so sprievodcom.

Zrekonštruované veže v sebe skrývajú aj nové expozície. „V Prašnej veži, ktorá svoj názov získala vďaka skladovaniu strelného prachu v 18. storočí, môžu návštevníci preskúmať celé hradbové opevnenie mesta. To tu bude vystavené v 3D modelácii. V Novej veži potom objavia ukážky výzbroje a historických zbraní.  Dá sa tu vystúpiť na vyhliadku a vychutnať si tak Znojmo z nového neobvyklého pohľadu,“ približuje pán starosta. Prechádzať budeme tiež okolo Psej veže. Tá je síce zatiaľ neprístupná, ale vďaka sprievodcom sa turisti o nej dozvedia kopu zaujímavostí.

Takmer do konca apríla bude prehliadková trasa venovaná žiakom základných a stredných škôl. Pre verejnosť ju znovu otvoríme od 28. 4. a prístupná bude až do konca októbra. Prehliadky budú každý deň od 9.30 a 15.30 hod. Obe budú doplnené o možnosť prezrieť si aj historické centrum mesta Znojmo. Okruh po pamiatkach Znojma má 80 minút. A tak neváhajte, môžete byť medzi prvými, ktorí túto znojemskú raritu uvidia.

 www.znojemskabeseda.cz, www.facebook.com/objevteznojmo,  alebo: instagrame #znojmochutna

Spracovala Beata Havranová

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.