Znojmo žije divadlom...

Kam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam na víkendKam za dobrým vínom

Letos poprvé představí i mezinárodní soubory. Nejen to nejlepší ze současné české divadelní scény, ale  představí se i mezinárodní soubory. Znojmo ožíva tentokrát divadlem.  

Pátý ročník festivalu, jehož pomyslným symbolem se stalo obří šapitó, které vyrostlo na znojemském Horním náměstí, opět nabídne pestrou paletu rozličných divadelních žánrů: nový cirkus, nonverbální maskovanou grotesku, klasickou činohru, staromilské one man show či pohybové „site specific“ a pouliční divadlo.

Dnes, ve čtvrtek, se mohou diváci těšit hned na několik představení. První Čtení ke kafi z produkce Divadlo Maléhry  proběhne v dolním sále Znojemské besedy. V hradebním příkopu u Střelniční věže vás vtáhne do dalekých krajů sugestivní vyprávění Víti Marčíka, letitého barda kočovného divadla a konstruktéra nevídaných pohyblivých mechanismů, při jeho sólovém představení Robinson Crusoe. Příznivci Divadelního spolku Rotunda uvidí na Slepičím trhu hru Dámský gambit.

Pátek 18. 8. nabídne hvězdu mezinárodního formátu. Až z dalekého Essenu přijede Michael Aufenfehn se svou fiktivní postavou Boris Bronski a představením Comédie des Masques. Michael Aufenfehn je „vynálezcem“ masky typu Maskenpanoptikums a zakladatelem legendárního německého souboru Habbe & Meik, který svou pedagogickou a uměleckou činností výrazně ovlivnil světoznámý soubor Familie Flöz.

V sobotu 19. 8. se festivalové dění přesune do budovy Znojemského divadla za jedním z nejvýraznějších souborů současné české divadelní scény, za Divadlem Na zábradlí, které přijede se zbrusu novým kusem Mackhbeth – Too much blood. Klasickou tragédii přepracovalo Divadlo Na zábradlí svým osobitým a nezaměnitelným stylem. Celé představení je v angličtině, ale angličtině velmi jednoduché (basic english). A pro ty, kteří nerozumí ani základním slovíčkům, bude připraveno titulkovací zařízení. Diváci se mohou těšit na herecký koncert Petra Čtvrtníčka, Miloslava Königa, Anežky Kubátové nebo Petra Jeništy.

V neděli 20. 8. festival v šapitó doslova pohřbí, Znojmu již také známí, Bratři v tricku se svým novocirkusovým představením Funus.

Kromě večerních představení jsme připravili také program pro děti a jejich rodiče.

Nedílnou součástí festivalu jsou již tradičně pouliční představení. Tentokrát budou ulice v okolí Horního náměstí okupovat dvojice klaunů a pohybových perfomerů. Od středy do pátku budou dva profesionální zdravotní klauni Jan Šprynar a Lukáš Houdek, kterého jste mohli vloni vidět se Souborem Squadra Sua, provozovat svou Medvědí službu. Ve středu česko-francouzský duet Lukáše Karáska a Florenta  Golefiera z fyzického divadla tYhle ušije své pohybové kreace přímo na míru znojemských uliček a novocirkusový kvartet Cink Cink Cirk vystoupí s představením Dukto.  Ve čtvrtek nastoupí mladá krev z Manéže Bolka Polívky Břéťa a Čeněk s klaunským představením Cvičenci.


www.znojemskabeseda.cz
www.facebook.com/ZnojemskaBeseda

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.