Všetko ako z učebnice

Kam za športom v leteKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na turistikuKam na víkend

Na vlastnej koži môžete zažiť doslova európsky uinkát. Náš tip - návšteva Národného parku Dunajské luhy. Zachovali tu kus prírody medzi dvoma veľkými mestami akými sú Bratislava a Viedeň. Národný park so svojím fantastickým svetom zvierat a rastlín ponúka nezabudnuteľné zážitky pri pozorovaní prírody a pozýva na prechádzky so sprievodcom (k dispozícii sú aj slovenskí sprievodcovia a informačné tabule v slovenskom jazyku). V dunajských luhoch má svoje miesto vyše 700 druhov rastlín, viac ako 30 cicavcov a 100 močiarnych vtákov, osem plazov a 13 druhov obojživelníkov, tisíce malých druhov hmyzu, ako aj 50 druhov rýb. S fascinujúcim svetom dunajských luhov sa môžu hostia zoznámiť na multimediálnej výstave v zámku Schloss Orth (len 35 km od Bratislavy): „DonAUräume“ ( je aj v slovensom jazyku). Prezentuje národný park od jeho vzniku až po súčasnosť. Prekvapí vás to, že je to ozaj čo by kameňom dohodil. Je tu oáza ticha, lesov, vody. Okrem toho, keď tu strávite pekný víkend či už na vode, alebo v parku či v zámku isto sa opäť vrátite. Dunajské luhy vám učarujú, tak ako nám!

Zľavnené vstupné počas týchto dní: až 20% v porovnaní so stálymi cenami!
Celková výška vstupného:
dospelý: € 8, 80
dieťa a mládež od 6 do 19 rokov, študent: € 4,80
rodinná vstupenka (2 dospelí, 2 deti): € 16,-
Prihlásiť sa vopred v uvedené dni nie je potrebné.

Beata Havranová

fotografie: archív Národného parku Dunajské luhy. Dolecek, Kern

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.