Skvosty Lednicko-valtického areálu

Kam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam za dobrým tipomKam na turistiku

Kto chce spoznať svet impozantných šľachtických sídiel, obklopený krásnymi parkami, záhradami, rybníkmi, riekami a lesmi, obohatený ešte aj množstvom sôch, loveckých zámočkov, kaplniek a kolonád, ten by sa mal rozhodne vydať na cestu  do Lednice na Južnej Morave. Človeku sa ani nechce veriť, že práve tu sa  nachádza najrozsiahlejšia umelecky stvárnená krajina na svete. Čerešničkou na torte je novogotický zámok s nádherným skleníkom, parkom a zámockou vínotékou.

Len kúsok od tejto nádhery sa nachádzajú  Valtice – mesto vína, tiež obklopené architektonickými skvostami, zapísanými v zozname svetového dedičstva UNESCO. Najmä zámok s rozsiahlymi pivnicami je jednou z najvýznamnejších svetských barokových stavieb na Morave. Takže, kto má zmysel pre krásu, ten nech si to namieri do Lednicko-valtického areálu.

Z iného súdka Južnej Moravy

Aj obrie sochy z morského piesku priamo pod holým nebom v obci Lednice, sú letnou raritou pri návšteve tohto juhomoravského regiónu! Ich autorom je Michal Olšiak zo Žďáru nad Sázavou, ktorý sa hlavne venuje tvorbe nadrozmerných plastík, sôch z pieskovca či betónu. Toto leto sa rozhodol pre morský piesok. Výstava trvá od 30. septembra. Vstupné je 60 českých korún.

GK, Foto: Ladislav Renner, Jan Miklín, Libor Sváček - CzechTourism

www.zamek-lednice.com

www.valtice.cz

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.