Bambergský kláštor má 1000

Kam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za zaujímavosťami a poznanímKam za dobrým tipomKam na víkend

Na kopci sa týčiaci komplex kláštora sv. Michaela, je popri Dóme výstižným znakom bavorského mesta Bamberg, patriaci ku kultúrnemu dedičstvo UNESCO. Základný kameň kláštora položil v roku 1015 biskup Eberhard s podporou cisára Henricha II., a tak si v tomto roku domáci Bambergčania pripomínajú tisícročné jubileum kláštora. Po mnohých udalostiach v dejinách, ktoré tu zanechali stopy,  môže návštevník ešte aj dnes vytušiť, aký bol  predchádzajúci život v tomto  kláštore, najmä, ak sa vydá na prechádzku po záhradách Michaelsbergu.

Celá národná kultúrna pamiatka komplexu St. Michael má  pre mesto Bamberg mimoriadny význam a je tiež atrakciou pre turistov i domácich, predovšetkým najmä kvôli barokovému priečeliu kostola a zaujímavému vonkajšiemu  schodisku, či  pomníku svätého Otta. Vrcholom interiéru kostola je  Himmelsgarten ( Nebeská záhrada), stropná  maľba s 578 kvetmi a pôsobivým vyobrazením liečivých bylín. Nádherné sú však aj barokové terasovité záhrady kláštorného komplexu s jednou  studňou a dvoma pavilónmi. Celkový dojem tomu všetkému dodávajú  vinice na južnom svahu, slovom obraz, ktorý nemá obdobu.

Nechajte sa teda prekvapiť jubilejným programom na rok 2015, urobte si výlet do Bambergu, aj keď, žiaľ, pre nevyhnutnú asanáciu, ostane kostol pre verejnosť načas zatvorený. Zvyšný komplex kláštora je však celý  prístupný.

                                                                                                                            Spracovala GK

www.stadt.bamberg.de

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.