Val Thorens

Val Thorens, miestni ho tiež označujú ako „Val To“, je známe ako mekka snoubordingu. Ale predovšetkým ako najvyššie položené lyžiarske stredisko Európy, najnavštevovanejšie pre svoj „večný“ sneh, skvelú polohu v nadmorskej výške 2000 metrov a vyše 150 kilometrov zjazdoviek.

Každému návštevníkovi sa z kopcov núkajú prekrásne panoramatické výhľady na okolité končiare francúzskych, talianskych a švajčiarskych Álp. Krajina ako v rozprávke, kde nie je o sneh núdza a kde si každý nájde možnosť uplatnenia. Či už si zvolí jednu z 26 červených, z 28 modrých alebo z 10 čiernych zjazdoviek alebo dá prednosť snoubordingu, bežkám či nočnému putovaniu po snehu s lampášmi, alebo si zvolí noc v iglu... S dopravou si tu tiež nikto nemusí robiť starosti − v prevádzke je 30 lanoviek so 68 výjazdmi na lyžiarske trate. Val Thorens je priateľský aj k rodinám s deťmi. Pre deti od 18 mesiacov ponúka opateru v celodennom zariadení a od troch rokov lyžiarsku školu. Val Thorens je súčasťou veľkej lyžiarskej „rodiny“ tzv. „3-Valléess“ v Savojských Alpách,  ktorá na 600 kilometroch upravených tratí ponúka ďalšie možnosti  zdatným lyžiarom. A ako sa tam dostať? Stačí prísť do Ženevy a odtiaľ je to do Val Thorens už len 160 kilometrov.

www.valthorens.com

GK, foto: OT Val Thorens, C.Cattin

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.