Salzburg, Soľnohradsko

Salzburg – mesto svetového formátu

Mesto s bohatou históriou, predchnuté duchom tradícií, ktorého podobu vytvárajú vzácne klenoty architektúry, je dnes modernou kultúrnou metropolou. Nuž, poďte s nami navštíviť Salzburg a nechajte sa uniesť jeho krásou.

Barokový klenot v srdci Európy, vďačí za svoju povesť kombinácii unikátnej architektúry a nádhernej krajiny. Krása historického centra, jeho kompaktnosť a prehľadnosť, harmónia architektúry s prírodou v kombinácii s ponukou viac než štyroch tisícok kultúrnych programov a akcií ročne a na svetovej úrovni, je hlavným dôvodom navštíviť Salzburg. Viac informácií na www.salzburg.info/cs.

Najslávnejší Salzburčan

Wolfgang Amadeus Mozart sa narodil 27. januára 1756 v Salzburgu a jeho rodný dom v Obilnej ulici (Getreidegasse) je jedným z najvyhľadávanejších pamätníkov mesta. Mozart prežil v Salzburgu viac než dve tretiny svojho života. V tomto období skomponoval väčšinu svojich nesmrteľných diel. Nikde inde nezanechal toľko pamätných miest a živých spomienok ako vo svojom rodnom meste, ktorého historické centrum vyhlásilo UNESCO za svetové kultúrne dedičstvo.

Kultúrne mesto

V Salzburgu sa v priebehu celého roka usporadúva vyše 4 000 kultúrnych programov s najrôznejším zameraním.. Hudobnú sezónu otvára v januári  známy hudobný festival Mozartov týždeň, na ktorý na jar nadväzujú  Karajanove festivaly a vyvrcholením leta je potom najväčší a najslávnejší z nich - Salzburský festival. V októbri sa konajú  Salzburské dni kultúry, začiatkom novembra je celý Salzburg  v znamení džezu a náladu vianočných sviatkov potom navodzujú Adventné spevy vo Veľkej festivalovej sále.

24-hodinová Karta Salzburgu 

Karta Salzburgu – Salzburg Card – otvára brány Salzburgu a tiež jeho okolia. Okrem iného umožňuje bezplatný vstup do múzeí, jazdu zubačkou na pevnosť Hohensalzburg a kabínkovou lanovkou na Untersberg, plavbu loďou po Salzachu alebo bezplatné používanie verejných dopravných prostriedkov v Salzburgu. Držitelia karty majú nárok na celý rad zliav pri návštevách koncertov, divadelných predstavení a výletoch do blízkeho okolia mesta.
Dostanete ju na recepcii svojho hotela, na všetkých informačných stanovištiach mesta, v predpredajoch vstupeniek a v  turistických informáciách na salzburskom letisku.

ZDROJ: Tourismus Salzburg GmbH

Prokop Slováček

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.