Raj pre rodiny nájdete v JO

"JO“ - región St. JOhann in Salzburg, sa stále viac orientuje na dovolenku pre rodiny s deťmi.

Obec St. Johann in Salzburg a jej okolie, vzdialená len niekoľko kilometrov od Salzburgu so svojim Alpendorfom, možno považovať za dovolenkové eldorádo. Posledné roky totiž platí ako dobrá a prvá adresa  pre odych s deťmi. Nezáleží na tom či v lete alebo v zime, ale najmä pre polohu a okolitú prírodu v srdci salzburgských hôr. Celá oblasť, ktorá je známa ako Snow Space Salzburg, ponúka 210 kilometrov zjazdoviek, má päť údolí a dvanásť vrcholov kopcov. Ponuku vhodnú a obľúbenú pre rodiny má aj mimo zjazdoviek. Turistická kancelária “JO” boduje aj preto, že má šestnásť optimálnych partnerov. 

Novinka: posledné roky sa úspešne  etablovali tzv. „detské“ týždne -„JoKiWo“ - JO Kinder Woche – budú od 28. marca do 4. aprila 2021. Atraktívne ceny a produkty  (aj v rámci Corona-bonusu). Nový balíček aj „bezpečnostný“, tak ako aj trvalo udržateľný rozvoj v rámci spolupráce s rakúskou železnicou ÖBB, sú totiž optimálne pre  bezstarostnú nadchádzajúcu zimnú sezónu a oddych.

Zo Sankt Johann-Alpendorf sa stal región „JO“, St. Johann in Salzburg - špecialisti na rodiny s deťmi. Turistická destinácia, ktorá doslova kvitne. Od hoteliérstva, gastronómie až po ponuku na samotných vrcholcoch hôr.  Celý región v zime 2020/21 "smeruje" práve na tieto aktivity, povedala nám pani Stefanie Mayr, riaditeľka kancelárie Tourismusverband St. Johann in Salzburg: „Vďaka našim štruktúram a nášmu alpskému „okoliu”, sme ideálnym miestom na oddych s rodinou. Práve v tomto neľahkom období je špecializácia dôležitým faktorom pre objednávky a rezerváciu  dovoleniek“. Taktiež aj miesto našej destinácie: región boduje aj vďaka vlakovému spojeniu, a to tak z Viedne ako aj z Linzu, z Mníchova, Düsseldorfu a z iných nemeckých miest. Ale aj to, že sú v našej blízkosti diaľnice - rakúske železnice ÖBB s nami od poslednej sezóny spolupracujú na mobilite, ktorá menej zaťažuje životné prostredie, čo je veľmi dôležité. Hostia profitujú aj z toho, že máme v ponuke shuttle bus z vlakovej stanice ku každej ubytovacej kapacite v regióne. A v tomto duchu by sme aj radi pokračovali”, dodala pani Stefanie Mayr.

Aj vďaka partnerovi ÖBB je teda oddych a zážitok z lyžovania zaručený bez toho, že by ste museli prisť do regiónu autom. Dokonca si môžete pobyty objednať priamo v kancelárii rakúskych železníc - ÖBB Ticketshop.

"Mierny turizmus“, idylické vandrovanie na snehu na snežniciach, bežecké trate, jazda v koči ťahanom koňmi, razantná jazda na saniach, alebo návšteva úžasnej gotickej katedrály, ktorú by ste práve v tomto alpskom regióne možno ani nehľadali – známy Pinzgauer Dóm i približne 50 kilometrov vzdialené Mozartovo mesto Salzburg. Ponuka v tejto oblasti “JO” je veľmi rôznorodá a bohatá.

Okrem toho všade platí priorita konceptu bezpečnosti, pri kúpe lístka napríklad dostanete rúško zdarma. Informácie o železničnom spojení: https://tickets.oebb.at/de/ticket/offer/journey

Inforácie o "JO" sa dozviete na:www.josalzburg.com 

Corona informácie: www.skiamade.com/de/Live-info/Corona

Spracovala Beata Havranová, fotografie: Tourismusverband St.JOhann in Salzburg

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.