Udržateľné cestovanie 2021

Cestovanie bez zlého svedomia - môže to byť také jednoduché! Stále viac ľudí venuje počas bežného dňa pozornosť udržateľnosti života. To isté by malo platiť aj pri cestovaní - jedinečné zážitky budete mať zaručené!

Osobité hotely zasadené do prekrásnej krajiny ponúkajú ubytovanie šetrné k prírodným zdrojom a regionálnu kuchyňu, ktorá nielenže dobre chutí, ale  v sebe snúbi aj blaho zvierat a ochranu krajiny. Ekologické verejné dopravné prostriedky sa postarajú o bezpečnú a pohodlnú cestu do cieľovej destinácie a o mobilitu v rámci nej.

Chránené prírodné prostredia zaberajú približne tretinu celého územia Nemecka. Je ich takmer 130 a zážitky v prírod, ale aj jej ochrana v týchto lokalitách sú prioritou. Inovatívne ponuky, ako napríklad oblasti „temnej oblohy“ alebo chodníky korunami stromov, spájajú intenzívne zážitky so šetrným pohľadom do prírodných ekosystémov. Udržateľné ubytovanie a reštaurácie rozmaznávajú svojich hostí s minimálnym zásahom do ekológie.

Schmilka - pohľad do pekárne v mlyne

Udržujte si kondíciu pri aktívnych ponukách na čerstvom vzduchu, nájdite svoj pokoj na vidieku a v malých mestách, alebo si vychutnajte tiché zelené oázy v srdci veľkomiest.

Wangels - párik relaxuje na terase pri jazere

Želáme vám krásnu, nezabudnuteľnú a udržateľnú dovolenku v Turistickej krajine Nemecko 2021.

https://www.germany.travel/en/ms/feel-good/sustainability.html

Titulné foto: Prírodný park Hainich

Foto na slideri: Baiersbronn - párik pri vodopádoch Sankenbacher Wasserfälle v Národnom parku Čierny les

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.