Staň sa na chvíľu archeológom

Kam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za zaujímavosťami a poznanímKam za dobrým tipom

Stať sa na chvíľu archeológom na slávnom Pustom hrade. Áno, aj to je možné!

Počas sobotnej komentovanej prehliadky hradu zo série "Zaži hrady INAK" sa vám naskytne aj jedinečná príležitosť vyskúšať si prácu archeológa. Na novom hradnom ARCHEOPIESKOVISKU si budete môcť sami vykopať repliku denára panovníka Bela IV. a nechať si ju na pamiatku.

O denároch, histórii hradu a jeho tajomstvách vám na prehliadke porozpráva archeológ Ján Beljak. V sobotu, 11. septembra 2021 o 10:00 hodine.

Predaj lístkov na prehliadku je možný na mieste alebo online vopred https://bit.ly/3yIrZsx

„Lokálny remeselník pre nás vyrobil repliky denárov, ktoré sa našli počas výskumu Pustého hradu. My sme ich zakopali do tzv. archeopieskoviska, kde si ich návštevníci komentovaných prehliadok budú môcť pod dohľadom a s odborným výkladom archeológa vykopať, rozbíjaním skamenelín (sadrových odliatkov) získať a následne nechať na pamiatku ako unikátny suvenír,“ povedal Ing. Jiří Pěč, PhD., výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Stredné Slovensko.

Termíny ďalších komentovaných prehliadok nájdete TU:  https://www.centralslovakia.eu/zazi-hrady-inak/

Foto: zdroj www.centralslovakia.eu

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.