Špeciálny program pre špeciálne dni

Kam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na víkend

V zámockom areáli Schloss Hof si na svoje prídu milovníci kultúry, fauny a flóry, deti i dospelí, no najmä tí, ktorí túžia po aktívnom odpočinku, nových zážitkoch a preferujú kvalitné služby. 
Vo veľkolepej barokovej záhrade, ktorá bola revitalizovaná podľa pôvodných predlôh a získala tak autentickú podobu z 18. storočia, si môžete vychutnať tisíce rozmanitých kvetov, veľkolepé, vzduch osviežujúce fontány, i príjemný tieň, desaťročia starých stromov. Či už sa vyberiete na pokojnú prechádzku alebo sa rozhodnete pre rodinný piknik, príjemná atmosféra zelene a historická kulisa zámockej architektúry sa postarajú o jedinečný zážitok. Na všetkých milovníkov zvierat čaká rozsiahly zámocký statok s viacerými druhmi vzácnych staro-rakúskych domácich zvierat. Zámockí zvierací obyvatelia sú veľmi prítulní a prívetiví a tešia sa na spoločné fotografie. Po exteriérovom okruhu vrelo odporúčame prebádať aj zaujímavosti v zámockých komnatách. Mimoriadna výstava o princovi Rudolfovi mapuje život jediného syna populárnej cisárovnej Alžbety. Stála expozícia vám odhalí originálne témy zo života šľachty. Túto rozsiahlu ponuku počas slovenských štátnych sviatkov dotvára aj špeciálny program.
V dňoch:v pondelok 5.júla, v nedeľu 29.augusta.,v stredu 1.a 15.septembra sa môžete tešiť na nasledovné doplnkové služby:

Prehliadka zámku v slovenskom jazyku: 11:30,13:30 

Detská prehliadka v slovenskom jazyku: 15:00 

Detské dielničky v kreatívnom ateliéri : 13:00 - 17:00 

Ukážky práce s hlinou : 13:00 - 17:00

Jazdenie na poníkoch : 14:00 -16:00 *

Jazdy na koči po zámockom areáli : 14:00 -16:00*

*okrem 1.9. – počas tohto dňa sa koná Veľká slávnosť koní a zvieratká sú zapojené do špeciálneho programu, ktorý si môžete pozrieť na zámockej lúke.

Po ceste domov nevynechajte rozkošný lovecký zámoček Niederweiden, ktorý ponúka jedinečnú výstavu o cisárovnej Alžbete. „Cisárovná Sisi – žena a panovníčka“ otvára brány k doteraz nepoznanej kompozícii exponátov, pochádzajúcich z majetku samotnej cisárovnej. Nahliadnite na šperky, topánky, maľby či litografie a dozviete sa viac o radostiach i trpkosti osudu „cisárskeho“ života. Tento rok je navyše výstava doplnená o námet „Sisi ako mediálna hviezda“, ktorý návštevníkom približuje filmové i divadelné spracovania životného príbehu tejto nezabudnuteľnej ženy. Oslávte deň voľna sviatočným program vo svete stále živého baroka.

Miesto: Schloss Hof, 2294 Schloßhof 1 

Otváracie hodiny: Aktuálne otváracie hodiny nájdete tu. 
Venujte prosím pozornosť aktuálnym opatreniam.

Vstupenka do zámku Schloss Hof vrátane zámku Niederweiden: dospelý 18,- € / deti (6–18 rokov) 10,- € / rodiny (2 dospelí + max. 3 deti) 46,- €, ročná vstupenka 37,-€ dospelý, 21,-€ dieťa. 
Príplatky: prehliadka 3,-€ osoba, aktivita v dielničkách 3,-€ , jazda na poníkoch 1,-€ okruh, jazda na koči 2,-€ osoba
Vstupenky si môžete zakúpiť aj online na www.imperialtickets.com
Bližšie informácie a rezervácie: www.schlosshof.at/sk

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.