Čas baroka a fašiangov

Kam za dobrou kuchyňouKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na víkend

Počas víkendu 22. a 23. februára, sa na zámku Schloss Hof neďaleko Bratislavy, v Dolnom Rakúsku, môžete tešiť na veselú fašiangovú zábavu, hry  i napätie. Najmenších návštevníkov nepochybne očarí maľovanie na tvár v čase od 10:00 do 16:00 hod. Detičky sa môžu premeniť na mačkovité šelmy či pestré bájne bytosti. Kreatívne dielničky ponúkajú možnosť naplno uplatniť kreativitu.

V čase od 12:00 do 16:00 hod. majú malí umelci príležitosť tvoriť a maľovať. Ak pečenie patrí k vašim záľubám, určite si nenechajte ujsť workshop pečenia. Od 12:00 do 15:00 hodiny sa tunajšia pekáreň premení na to najvoňavšie miesto široko ďaleko. S bio školou varenia Adamah môžete z tvarohového cesta „vykúzliť“ keksíky v tvare klaunov. O 11:00 hodine a 14:30 hodine zasa detskí milovníci hudby nepochybne ocenia muzikál „Muzikanti z Brém" s Gernotom Krannerom, s  možnosťou zapojiť sa do predstavenia.

Popoludní o 13:00 hodine začína cesta časom do 18. storočia. Bude to cesta zážitkov pre deti - prehliadka "Parochne-vejáre-menuet" (v nemeckom jazyku). Detskí návštevníci sa prezlečú do barokových kostýmov a ocitnú sa v čase baroka. Ako sa na dvore obliekali, aký bol predpísaný úklon a ako kedysi v baroku tancovali – to všetko je obsahom tejto pútavej prehliadky. Prehliadka pre deti ponúka výborný priestor na získavanie nových poznatkov hravou formou. O zábavu pre deti sa postará skvelý lektor arodičia si môžu dopriať chvíľku len pre seba, či užromantickú prechádzku v zámockom areáli alebo príjemné posedenie pri voňavej káve.Ak zatúžite po oddychu v objatí zelene, môžete zavítať do oranžérie.

Zaujímavosťou je, že už za čias princa Eugena Savojskéhoho bolo v budove vykurovanie horúcou vodnou parou, ktoré funguje dodnes. V podzemných komorách sa ohrieva voda pomocou veľkých pecí a systémom rúr vo vnútri podlahy sa horúca para dostáva do miestnosti. Milovníci zvieratiek môžu v sobotu aj nedeľu počas celého dňa navštíviť minizooa zoznámiť sa s roztomilými obyvateľmi zámockého statku. Od 13:30 do 14:30 hod. sa môžete tešiť na jazdenie na poníkoch či ich česanie. Zámok Schloss Hof si pre detských návštevníkov pripravil aj sladké prekvapenie. Každé dieťa dostane počas fašiangového víkendu fašiangovú šišku (platí do rozdania zásob).

Termín:   22.2. – 23.2. | Fašiangový program
Zámocký areál Schloss Hof je otvorený od 10:00 do 16:00 hodiny

Miesto:    Schloss Hof 1, 2294 Schloßhof

Vstupné: dospelý  15,- € | dieťa ( od 6-18 rokov) 9,- € | dieťa do 6 rokov zdarma |
rodinná vstupenka ( 2 dospelí + max. 3 deti) 39,- €
Príplatok za prehliadku ( k vstupnému): 3,- € (1 sprievodná osoba pri prehliadke môže ísť zdarma) Workshop – poplatok za materiál:3,- € / zhotovený predmet

www.schlosshof.at/sk, Foto: Schloss Hof , (c) Lois Lammerhuber, Astrid Knie

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.