Baroková terasa v novom šate

Kam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na víkend

Máme pre vás úžasnú novinku. Po pätnástich rokoch rekonštrukcie podľa historického vzoru, dokončili reštaurátori opravu barokovej záhrady v zámku Schloss Hof, v Dolnom Rakúsku. Návštevníci tak už majú možnosť obdivovať jedinečný pôvab všetkých záhradných terás v areáli.

Jedinečná záhrada zámku Schloss Hof patrí k najkrajším a najimpozantnejším parkom strednej Európy. Siedmu terasu záhrady, ktorá sa rozprestiera na ploche takmer 6 hektárov, zrevitalizovali po dlhoročných archeologických výskumoch a vykopávkach.

Vďaka obnove siedmej terasy a rekonštrukcii veľkej kaskády, majú návštevníci možnosť vychutnať si barokovú záhradu zámku Schloss Hof v podobe, v akej  bola  v 18. storočí. Všetkých sedem záhradných terás je už v plnej kráse, počas celého roka ponúka unikátne pohľady. Návštevníkov príjemne prekvapia i novinky – labyrint a vyhliadková plošina. Revitalizácia terasy záhrady zámku Schloss Hof bola obrovskou investíciou, vo výške cca. 9 mil. €. 

Baroková záhrada, vystavaná podľa francúzskeho vzoru, je skutočným skvostom zámockého areálu Schloss Hof. Má pôsobivé vodné prvky aj skulptúry, nádhernú kvetinovú výsadbu a neopakovateľnú atmosféru. Je krásnym miestom na romantickú prechádzku a načerpanie energie. Sú v nej  príjemné zátišia, kde si môžete len tak posedieť, či vychutnať si dobroty z piknikového koša. A to je len zlomok toho, čo táto výnimočná lokalita ponúka. Idylický zámocký areál Schloss Hof má pre návštevníkov aj pestrú ponuku programov.

Objavte záhradný „raj“ na Moravskom poli.

Miesto:    Schloss Hof 1, 2294 Schloßhof
Vstupné:   dospelý  15,- € | dieťa (6 – 18 rokov) 9,- € | deti do 6 rokov zdarma | rodinná vstupenka (2 dospelí + max. 3 deti) 39,-    

TIP: Navštívte zámok Schloss Hof so zľavou. Pri príležitosti Svetového dňa cyklistiky získajú všetci cyklisti v cyklistickom trikote resp. s prilbou v ruke, v termíne 1. – 3. júna 2019 zľavu 20 % na denný vstup do zámku Schloss Hof. Ideálna príležitosť vydať sa do zámku Schloss Hof na bicykli.

www.schlosshof.at/sk

Spracovala BH


Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.