Cisárske Vianoce

Kam za dobrou kuchyňouKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za zaujímavosťami a poznanímKam za dobrým tipomKam na turistikuKam na víkend

Posledná oslava cisára Karola a cisárovnej Zity. Zámok Eckartsau sa v roku 1918 stal dejiskom poslednej dojímavej vianočnej oslavy cisárskej rodiny na rakúskej pôde. Vypočujte si spomienky šéfkuchára a zápisky z denníka cisárovnej. Okrem iného sa dozviete, odkedy stoja v rakúskych obývačkach vianočné stromčeky, čo je to „obdarovacia brzda“ a čo to vlastne bolo s tými vreckovými hodinkami kočiša...

Paušálna cena na osobu: 14,- euro v novembri a decembri ― od 20 osôb. V cene je zahrnuté: vstup a prehliadka zámku (dĺžka trvania: 1,5 hodiny), výstava národného parku Divina lužných lesov, hrnček punču a vianočný koláč.

Výnimočný deň - príchod cisárovnej hviezd. Adventný trh je od novembra až do 1. a 2. decembra.

V decembri, počas víkendu 1. a 2. 12., bude otvorené od 12.00 do 21.00 hodiny. Budú tu kováči, scéna pre deti a rôzne dielničky kde si vyrobia vianočné ozdoby, stretnutie s lamami i koncert. !! Počas oboch dní je od 14.30 sprievod po zámku v slovenskom jazyku!!!

O 16.00 hodine oficiálne otvorí adventný trh starosta, Eckartsau, Ing. Rudolf Makoschitz.

www.schlosseckartsau.at, Foto: Kovacs, Stigler, Öbf Archiv

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.