Do Znojma po nakladačku

Kam za dobrou kuchyňouKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za dobrým tipomKam na víkend

V piatok 3. augusta rozvonia Masarykovo námestie v Znojme kôpor a ocot. Uskutoční sa tu už 11. ročník tradičných Slávností uhoriek. Návštevníkov čaká v tomto roku jednodňová akcia plná preslávených znojemských surovín, zábavy a kultúry.

V priebehu celého dňa bude možné prezrieť si výstavu poľnohospodárskej techniky Agrall Bantice alebo nakúpiť domáce ovocie a zeleninu na farmárskych trhoch. Program je pripravený i pre rodiny s deťmi, okrem atrakcií na Hornom námestí budú na Masarykovom námestí prebiehať rôzne súťaže pod taktovkou znojemského vodáckeho oddielu Neptún a chýbať nebudú ani obľúbené remeselnícke dielne.

Zasúťažiť si budú môcť aj dospelí. „Ani tento nebude v programe chýbať súťaž o najlepšiu uhorku a rýchlokvasku. Ešte do budúceho týždňa, teda do stredy 1. augusta má široká verejnosť možnosť doniesť do Znojemskej Besedy vzorky svojich sterilizovaných uhoriek alebo rýchlokvasiek a pokúsiť sa tak o zosadenie minuloročného uhorkového kráľa z jeho trónu,“ doplňuje František Koudela, riaditeľ organizujúcej Znojemskej Besedy

Svoju súťaž má pripravenú aj značka Znojmia, ktorá sa v tomto roku opäť stala partnerom organizátora. Návštevníci akcie  môžu súťažiť v plnení zaváracích pohárov na čas a presnosť. „Sme radi, že môžeme znovu spolupracovať na tejto zavedenej akcii, a to s našou prémiovou značkou Znojmia, ktorá ku Znojmu jednoducho patrí a ktorá sa stále vyrába podľa tradičnej  a chránenej receptúry. Pre návštevníkov sme pripravili ochutnávky i predaj rôznych typov našich uhoriek a ďalších zeleninových produktov Znojmia. Vybrané produkty si budú môcť ľudia aj zakúpiť,“ zhrnula marketingová riaditeľka Hamé Lenka Vaněk.

Pokiaľ niekto nie je priaznivcom tejto, pre Znojmo tak typickej suroviny, iste ho poteší i druhý partner slávností. Tým se stala spoločnosť Agro Stošíkovice, ktorá bude prezentovať Znojmo ako poľnohospodársky kraj a bude tak možné ochutnať ovocie a zeleninu dostupnú u nás v tomto letnom období.

O hudobný program sa hneď v úvode postará znojemská country kapela Květinka, Obrokovú ulicu rozozvučí obľúbený verklikár a večerné námestie ovládnu kapely Nové struny a Rangers Band.Hudobníkov na pódiu vystrieda hneď dvakrát Láďa Hruška, ktorý v rámci kulinárskej šou predvedie svoj um znojemskému publiku. O druhej hodine dovezú z Horného námestia historické traktory, ktoré si bude možné prezrieť až do šiestej večer na Masarykovom námestí.

Malou pozvánkou na druhú augustovú akciu ˗ Znojmo žije divadlom ˗ bude vystúpenie Komediantov na káre. Tí si pre deti pripravili cirkus a divadlo s kaukliarmi a bábkami.

Vstup na akciu je zdarma.

Podrobný program nájdete na www.znojemskabeseda.cz

alebo na facebookových stránkach Znojemskej Besedy

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.