Ľadové kráľovstvo v Košiciach

Kam za zaujímavosťami a poznanímKam za dobrým tipom

Park pri Štátnom divadle v Košiciach sa zmenil na nádherné Ľadové kráľovstvo. Jedno z vizuálne najatraktívnejších podujatí v rámci košických rozprávkových Vianoc je výroba ľadových sôch v parku pri divadle a tento rok sa konala už po ôsmy krát.

Ľadové kráľovstvo vytvorili umelci zo Slovenska, Slovinska, Rakúska, Ukrajiny, Maďarska a Španielska. Použili naň šesť ton ľadu. Sochári inšpirovali slovenskými ľudovými rozprávkami. Z ľadu vytesali trojhlavého draka, princezné aj princa. Ľadovú rozprávkovú ríšu si najviac návštevníci užijú po zotmení, keď sochy po nasvietení akoby ožijú.Tak ako po iné roky, ani teraz nechýba kráľovské kreslo a množstvo rozprávkových ľadových bytostí.  Vyrezávanie z ľadu si môžu vyskúšať aj deti na rôznych workshopoch. Sochy budú skrášľovať mesto Košice, pokiaľ počasie bude optimálne a  vandali nezničia ľadovú krásu...

em, Foto: www.kosickespravy.sk

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.