Do Severnej Ameriky z Košíc

Kam na dovolenkuKam za oddychomKam za dobrým tipom

Ak plánujete cestu do USA, najrýchlejšie letecké spojenie zo Slovenska bude počas leta z Košíc. Letecké spojenie z Košíc do New Yorku na lietadlách spoločnosti poľských aerolínií LOT bude trvať aj s prestupom vo Varšave len 11 hodín a 10 minút!

Tieto lety sú v rámci letného letového poriadku, platia od júna 2017. Keďže lietať sa bude cez Varšavu, pasažierov sa nedotkne ani tzv. nové bezpečnostné nariadenie ohľadom elektroniky v príručnej batožine. Naďalej si v nej cestujúci budú môcť nosiť laptopy, fotoaparáty a iné technické zariadenia.

Letný letový poriadok letiska Košice platí od nedele 26. marca 2017. Z Košíc budú lietať pravidelne do deviatich destinácií, pričom v ponuke bude vyše 60 pravidelných odletov týždenne. Viacero leteckých spoločností s novým letovým poriadkom zvyšuje počet letov na existujúcich linkách. Napríklad Austrian Airlines bude mať z/do Viedne namiesto desiatich až dvanásť letov týždenne. Wizz Air bude z/do Londýna lietať až osemkrát týždenne (v nedeľu dva razy denne).  Najvýraznejším pozitívom, ktoré prinesie letný letový poriadok je zvýšenie počtu letov na linke Košice – Varšava. Od júna 2017 budú Poľské aerolínie LOT prevádzkovať okrem šiestich ranných aj tri popoludňajšie lety. Výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice, Michael Tmej: „Letný letový poriadok prináša cestujúcim viac letov. Na palube štyroch sieťových dopravcov je päťsto destinácií po celom svete s odletom z Košíc a s jediným prestupom. Vďaka spoločnosti LOT bude napríklad cesta do Severnej Ameriky kratšia ako kedykoľvek predtým.“

Pre letnú sezónu sú z Košíc letecky dostupné destinácie: Antalya, Barcelona Girona, Burgas, Catania, Corfu, Heraklion, Hurghada, Lamezia Terme, Monastir, Palma de Mallorca, Rijeka, Rodos, Thessaloniki, Tirana a Varna. Do destinácií Burgas, Lamezia Terme, Rodos, Heraklion a Palma de Mallorca. Cestujúci si môžu kúpiť aj samostatné letenky, a to priamo na stránke leteckého prepravcu www.smartwings.com. 

em, www.kosickespravy.sk

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.