Putovanie bez ruksaku: 1. časť

Kam za športom v leteKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na turistiku

Objavte región Pinzgauer-Saalachtal. Voľní ako vtáci. O všetko ostatné bude postarané.  

Vypadnúť z mesta, užiť si prírodu a to všetko bez stresov a zložitej logistiky. To je hlavné motto projektu Putovanie bez ruksaku (Wandern ohne Gepäck). Oblasť Pinzgauer-Saalachtal v Soľnohradsku (okolie Salzburgu) a jej horské mestečká a dediny (Saalbach-Hinterglemm, Saalfelden, Leogang, Maria Alm, Dienten, Maishofen, Viehofen, Lofer, St Martin, Weissbach) sa spojili, aby ponúkli civilizáciou zahltenému človeku zážitok z prírody, ktorý ho prinúti na chvíľu zastaviť sa a uvedomiť si, aké krásne môžu byť Alpy. Najmä teraz v lete.

6 + 1 trasa rôznej obtiažnosti a dĺžky 

Každý si môže vybrať takú trasu, ktorú dokáže fyzicky zvládnuť. Na cestu si vezmete len zopár osobných vecí a občerstvenie. A vlastne nepotrebujete ani to. Veď vždy sa dá zastaviť na niektorej z horských chát, ktoré sú rozosiate po okolitých kopcoch Pinzgauer-Saalachtal. Tam sa najete, ale aj prespíte, kým sa na druhý deň vydáte na ďalšiu etapu vášho "putovania bez ruksaku". O vašu batožinu sa postarajú miestni majitelia chát, ktorí vám ju dovezú vždy tam, kde ostanete na noc.  Takže nebudete mať žiadne starosti a môžete si nerušene vychutnať celú tú krásu dookola. Pri milovníka putovania po kopcoch je to ponuka doslova ušitá na mieru. 

Dnes vám predstavíme prvé tri trasy, ktoré tento projekt ponúka.

Trasa číslo 1

Okruh údolím rieky Saalach - 7 nocí - 6 dní turistiky - cca 75 km a 30 hod. chôdze celkovo

Nie vždy musí byť turistická vandrovka spojená s dosahovaním vrcholov a výstupov na vysoké kopce. Ak si vyberiete trasu údolím Saalachtalu, kadiaľ tečie rieka Saalach, putujete šesť dní v malebnej prírode, po lúkach a pastvinách, a iba sem tam sa vydáte do kopcov a zdoláte mierne prevýšenia. Odmenou vám budú neskutočne krásne pohľady na alpské vrcholy.

Trasa číslo 2

Saalachtalský okruh pre náročnejších - 6 nocí - 5 dní turistiky - 68 km a 28 hod. chôdze celkovo

Turistika po vysokohorských chodníkoch strednej náročnosti. Počas piatich dní si obzriete hory, divokú prírodu, dosýta si zajazdíte na lanovkách, aby ste toho stihli čo najviac. Odmenou na záver vám bude zjazd do údolia na letnej sánkarskej dráhe.

Trasa číslo 3

Trasa pozdĺž roklín - 7 nocí - 6 dní turistiky - 95 km a 31 hod. chôdze celkovo

Špeciálna trasa, ktorá obsahuje pohodlne zvládnuteľné výstupy, ale hlavne dobrodružné putovanie po jaskyniach (napríklad najväčší jaskynný systém v Európe) a miestach, ktoré sú opradené mnohými mýtami a legendami. Ak ju absolvujete so sprievodcom, dostanete sa na miesta, ktoré sú pre bežných turistov nedostupné.

PREČÍTAJTE SI AJ: PUTOVANIE BEZ RUKSAKU: 2. ČASŤ 

Viac informácií získate na: www.pinzgauer-saalachtal.co.at

Foto - www.salzburgerland.com

Prokop Slováček

 

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.