Putovanie bez ruksaku: 2 časť

Kam za športom v leteKam za oddychomKam za dobrým tipomKam na turistiku

Objavte región Pinzgauer-Saalachtal. Voľní ako vtáci. O všetko ostatné bude postarané.  

Vypadnúť z mesta, užiť si prírodu a to všetko bez stresov a zložitej logistiky. To je hlavné motto projektu Putovanie bez ruksaku (Wandern ohne Gepäck). Oblasť Pinzgauer-Saalachtal v Soľnohradsku (okolie Salzburgu) a jej horské mestečká a dediny (Saalbach-Hinterglemm, Saalfelden, Leogang, Maria Alm, Dienten, Maishofen, Viehofen, Lofer, St Martin, Weissbach) sa spojili, aby ponúkli civilizáciou zahltenému človeku zážitok z prírody, ktorý ho prinúti na chvíľu zastaviť sa a uvedomiť si, aké krásne môžu byť Alpy. Najmä teraz v lete.

6 + 1 trasa rôznej obtiažnosti a dĺžky 

Každý si môže vybrať takú trasu, ktorú dokáže fyzicky zvládnuť. Na cestu si vezmete len zopár osobných vecí a občerstvenie. A vlastne nepotrebujete ani to. Veď vždy sa dá zastaviť na niektorej z horských chát, ktoré sú rozosiate po okolitých kopcoch Pinzgauer-Saalachtal. Tam sa najete, ale aj prespíte, kým sa na druhý deň vydáte na ďalšiu etapu vášho "putovania bez ruksaku". O vašu batožinu sa postarajú miestni majitelia chát, ktorí vám ju dovezú vždy tam, kde ostanete na noc.  Takže nebudete mať žiadne starosti a môžete si nerušene vychutnať celú tú krásu dookola. Pri milovníka putovania po kopcoch je to ponuka doslova ušitá na mieru. Dnes vám predstavíme zvyšné trasy, ktoré tento projekt ponúka.

Trasa číslo 3

Rodinná turistická trasa - 7 nocí - 6 dní turistiky - prispôsobené pre rodiny s deťmi

Ak si vyberiete túto, rodinnú trasu, nemusíte putovať z miesta na miesto, ale zvolíte si len jeden východiskový bod, z ktorého budete vyrážať za poznaním. Výlety i program sú prispôsobené deťom. 

Trasa číslo 4

Kráľovská trasa- 6 nocí - 4 dni turistiky - 73 km - 5 až 8 hodín chôdze počas dňa

Tejto trase dominuje impozantný masív Hochkönigu, a pod ním ležiace horské dedinky Maria Alm, Dienten a Mühlbach. Je to pomerne náročné vandrovanie v štyroch etapách, ale zato s veľkými odmenami v podobe neuveriteľných výhľadov na okolité impozantné kopce.    

Trasa číslo 5

Trasa Via Alpina - 5 nocí - 4 dni turistiky - 4 až 6 hodín chôdze počas dňa 

Via Alpina, to je päť diaľkových peších túr cez osem krajín, od Terstu až po Monako (342 etáp, vyše 5000 km). Úsek od Bischofshofenu do Saalfeldenu sa dá zvládnuť počas štyroch dní. Úžasným zážitkom je prechod cez nádherne položený Arthurov dom a výstup cez bizarné tvary masívu „Skalného mora“.

Bonus – Sedem vrcholov

Jeden deň, sedem vrcholov, 9 hodín pešej turistiky, 24 kilometrov. Táto náročná denná túra v oblasti Saalbach-Hinteglemm je alpskou výzvou pre kondične silných turistov. Skúsení turisti a fyzicky zdatní alpinisti na tejto trase pozdĺž kitzbühelských Álp pokoria ich najvyššie vrcholce. Výhľady na zasnežené kopce a vrcholy sú dobrým odškodným za náročné fyzické výkony. 

PREČÍTAJTE SI AJ: PUTOVANIE BEZ RUKSAKU: 1 ČASŤ

Viac informácií získate na: www.pinzgauer-saalachtal.co.at

Foto - www.salzburgerland.com

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.