Borůvkobraní – ochutnajte raj

Kam za dobrou kuchyňouKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam za dobrým tipomKam na víkend

Je to jedna z najdôležitejších letných akcií v Južných Čechách, gurmánsky zážitok, ktorého ústrednou témou sú čučoriedky. „Bola to náhoda, v rámci jedného kultúrneho projektu sme hľadali niečo, čo by náš krásny región mohlo charakterizovať a zároveň odlíšiť od iných. Povedali sme si, že by to mohli byť napríklad čučoriedky, ktoré rastú hojne v okolitých lesoch. Zorganizovali sme prvé Borůvkobraní, skôr iba pre rodiny a priateľov, ale ono sa to chytilo a tento rok pripravujeme už 11. ročník.

PREČÍTAJTE SI AJ: Boli sme na návšteve v malebných Borovanoch

Z malej akcie sa stala atrakcia známa v širokom okolí, v Čechách, na Slovensku ba aj v neďalekom Rakúsku. Do karát nám nahral aj názov nášho mestečka Borovany, v rámci propagácie sa s tým dá veľmi pekne pohrať,“ vysvetľuje Alena Seberová, v Borovanoch zodpovedná za kultúru a cestovný ruch. Počas víkendu 11. – 12. 7. sa v Borovanoch ukážu všetci milovníci čučoriedok a okolo nich sa bude točiť celý program. Ústrednou témou bude varenie a súťaž v pojedaní knedlí s čučoriedkovou omáčkou... Program je naozaj bohatý, na celý víkend je pripravená skvelá zábava. Ak teda máte chuť, zájdite si do do Borovan (neďaleko Českých Budějovíc) a určite sa nebudete nudiť.

Kompletné informácie nájdete na: www.boruvkobrani.cz

Prokop Slováček, foto www.boruvkobrani.cz

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.