Máte radi túry na lyžiach?

Máme pre vás tip: Nádherne zasnežené hory, biela perina všade kam sa pozriete. Lesy, kopce a značené trasy vo voľnej prírode, sú tie perfektné podmienky na stále viac a viac obľúbený šport – túry na lyžiach – tzv.Skitouren

Na to, aby ste si vyskúšali akú máte kondíciu a sily, je región Region Dachstein Salzkammergut, v Soľnej komore, ten optimálny. A ak by ste mali záujem naučiť sa ako správne túry na lyžiach so sprievodcom absolvovať, pripravili pracovníci hotela COOE Alpin Hotel Dachstein v obci Gosau viacdňový workshop pre začiatočníkov – ako zvládnuť prechádzky na lyžiach vo voľnej prírode.

Skúsený sprievodca, pán Martin Scherr a expert na lyžiarske trasy, pán Karl Posch, predvedú tie správne kroky, dajú účastníckom tipy na optimálne technické vybavenie, aké lyže, viazanie, topánky, či ako správne a s pôžitkom vyjsť do hôr, či zlyžovať kopec. Techniku jazdy, sa naučíte najskôr na zjazdovke a následne po výstupe samozrejme vo voľnom teréne. Dôležité informácie sa účastníci dozvedia aj o lavínovom nebezpečí, to je základ tohto športu, a ako sa vôbec správne taká túra na lyžiach plánuje.

Prvú túru na lyžiach - Skitour, ako inak, zakončia účastníci po štyroch dňoch pobytu samozrejme zaslúžene, s domácimi dobrotami a lahôdkami na horskej chate. Vďaka výletom na lyžiach zažijete prírodu a región celkom z inej stránky. Máte mnoho možností zastaviť sa a pokochať sa krásnym masívom Dachstein, spraviť pár fotografií... Zjazd z horskej chaty spolu s oboma sprievodcami bude zjazdovkou, alebo mimo, v jej blízkosti, vo voľnom teréne, samozrejme, podľa počasia a podmienok.

Počas pobytu budete mať možnosť a dostatok času na wellness, prechádzky zimnou prírodou, jazdu na koči ťahaným koňmi, večerným sánkovaním alebo príjemným a pekným výletom, napr. do nádherného klenotu UNESCO, mesta Hallstatt.

Termín: 5. nedeľa - 8. streda marec 2023, Skitouren-kurz balík s ubytovaním v  COOE Alpin Hotel Dachstein v  Gosau / s polpenziou.

Rezervovať si tento balík môže aj jedna osoba, minimálny počet účastníkov je päť osôb.

Informácie & rezevácia: https://dachstein.salzkammergut.at/pauschalen-angebote/oesterreich-angebot/detail/9467/skitouren-erlebnistage-fuer-einsteiger.html  

Viac na: www.dachstein-salzkammergut.at, https://cooee-alpin.com/dachstein/ alebo o regióne aj na: www.kamkam.eu

Foto: Oberoesterreich Tourismus Dachstein Salzkammergut - Michael Groessinger a Alexander Kijak

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.