Embrace German Nature - Lesy, jazerá a rieky: prírodné oázy Nemecka

Embrace German Nature

Husté lesy, priezračné jazerá a rieky, s historickým dedičstvom - nemecká príroda je rovnako rozmanitá ako ohromujúca. Takmer tretinu krajiny pokrývajú lesy. 12.000 jazier a tisíce riek tvoria prírodné biotopy a poskytujú ľuďom rekreáciu. Údolie horného stredného Rýna a staré bukové lesy sú zapísané na zozname svetového prírodného dedičstva UNESCO a Sprévsky les je biosférickou rezerváciou UNESCO. #EmbraceGermanNature

Slučka Mettlach Saar © Getty Images/Palenque

Ktorý typ prírody ste vy?

Strednohorský les alebo jazero, horský potok alebo prúd - Nemecko má veľmi rozdielne lesné a vodné panorámy. Snívať na jazere vo veslárskom člne alebo sa plaviť po divokej vode v kanoe? Či už ste krasoduch alebo dobrodruh, neplavec alebo vodný živel - tu zistíte, ktorý kraj vám najviac vyhovuje!

 

Cesta korunami stromov Schönstedt v Národnom parku Hainrich © Thüringer Tourismus GmbH

Potulky cez lesy

Naslúchať spev vtákov a cítiť vôňu lesa - nádhera. Národný park Hainich má rozlohu 7500 hektárov, je druhým najmenším v Nemecku. Ale je jedinečný, ako súčasť najväčšej oblasti listnatých lesov v Nemecku a svetového prírodného dedičstva UNESCO - starých bukových lesov.

 

Obersdorf Guggersee vo Vysokých Alpách Allgäu © Getty Images/Raimund Linke

Aktívny oddych na vode

Privítajte deň v kajaku na rieke Müritz alebo sa vydajte pešo k rieke Lahn, na jej "ceste do Rýna" - nezabudnuteľné. Vodný svet Nemecka je mnohotvárny: od lužných lesov Labe cez Sprévsky les - Spreewald s jeho čarovnými vodnými cestami, až po Meklenburskú oblasť jazier a horské panorámy hornobavorských jazier.

Objavte vašu vlastnú Turistickú krajinu Nemecko. www.germany.travel  

Titulná fotografia a fotografia na slideri: Lohmen Bastei v Národnom parku Saské Švajčiarsko ©DZT/Francesco Carovillano

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.