Dedičstvo UNESCO v Nemecku

2000 rokov dlhá história zanechala v Nemecku významné stopy: ich svedkami sú veľkolepá kultúra a prírodné fenomény.

51 z tých najpôsobivejších budov, miest, významných priemyselných lokalít či výnimočnú prírodu označilo UNESCO za svoje svetové dedičstvo. Toto dedičstvo patrí aj vám: pri každej ceste za svetovým dedičstvom UNESCO objavíte aj kúsok seba. Nechajte sa očariť najúžasnejšími pamiatkami dejín, vydajte sa po stopách dedičstva ľudstva: v Nemecku ich nájdete presne päťdesiatjedenkrát.

Kassel: Bergpark Wilhelmshöhe

Svetové dedičstvo UNESCO môžete v Nemecku objavovať na ôsmych trasách: tieto spájajú všetkých 51 pamiatok s ďalšími turistickými atrakciami. Aby bola vaša cesta čo najjednoduchšia, všetky trasy sa začínajú a končia v blízkosti medzinárodného letiska. 

Rujana: Národný park Jasmund

Želáme vám krásnu a nezabudnuteľnú dovolenku v roku 2022, v turistickej krajine Nemecko.

Speyer: Katedrála Panny Márie a svätého Štefana

https://www.germany.travel/en/ms/world-heritage/world-heritage.html

Otváracie foto článku aj foto na slideri: Weimar: Herzogin-Anna-Amalia-Bibliothek

Súvisiace aktivity

Kam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na dovolenkuKam na turistikuKam na víkendKam za dobrým vínomKam za dobrou kuchyňouKam za športom v leteKam za zdravím, wellnessomKam za športom  v zimeKam a kde sa ubytovať
Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.