Svetlo vo Varoch

Karlove Vary sa rozžiarili, festivalom svetla, konal sa tu už tretí ročník. A to na počesť výročia našej spoločnej republiky „100 rokov pocitov“.

„Pôvodne išlo o jednorazovú akciu, ktorú sme chceli využiť v tom peknom období, kedy sa pomaly končí leto, ešte je však nádej na pekné teplé večery, ale už  sa skôr stmieva. Usporiadali sme na skúšku prehliadku svetelných inštalácií k výročiu narodenia Karla IV., a keďže návštevnosť predčila všetky naše očakávania, rozhodli sme sa aj  na základe mimoriadne kladnej odozvy od miestnychaji návštevníkov mesta,  akciu zopakovať každý rok, zámer bol ale, poňať podujatie trocha inak. Je to zaujímavá novodobá  šou v centre krásneho kúpeľného mesta, v jeho najkrajšom ročnom  období,“ povedal pán Petr Kulhánek, primátor Karlových Varov. „Cieľom audiovizuálneho projektu je stvárniť pomocou Hi-tech multimediálnych prvkov uplynulé storočie v centre Karlových Varov na mnohých miestach, ktoré na seba  nadväzujú a hostia si tak užili podmanivosť a čaro týchto priestorov“, doplnila Jitka Ettler Štěpánková, riaditeľka INFOCENTRA MESTA Karlove Vary, o.p.s.,

Spracoval tím www.kamkam.eu

Podrobné informácie o akcii nájdete na https://varyzari.karlovyvary.cz

 

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.