Adventný Füssen ako z rozprávky

Takto vyzerá advent v oblasti Füssen im Allgäu v Bavorsku, v Nemecku. Tak čo poviete? Necháte sa inšpirovať na jeho návštevu?

Füssen je historické mesto v bavorských Alpách, na rieke Lech, v tesnej blízkosti rakúskych hraníc. Tirolsko je odtiaľ vzdialená len kilometer na juh. Centrum tvoria nádherné historické domy. Obzvlášť výstavná je tiež ulica Reichenstrasse v samom centre mesta. Nad mestom bdie stredoveký hrad s galériou. V meste sa tiež nachádza zvyšky bývalého kláštora St. Mang.

Füssen má zaujímavú a bohatú históriu, ktorá siaha až pred počiatok nášho letopočtu. Mesto vzniklo ako osada pri starej rímskej ceste Via Claudia Augusta z Talianska do hlavného mesta Raetie (Augusta Vindelicorum, dnešný Augsburg). Füssen leží vysoko v podhorí Álp, priamo nad mestom sú vysoké hory a miesto je obľúbeným cieľom turistov. Čo sa týka lyžovania, tak sa v okolí nachádza niekoľko menších stredísk. Najbližšie je areál Schwangau – Tegelberg vzdialený asi 5 kilometrov na východ. 

slo, http://niesomdoma.eu/, Foto: Füssen Tourismus und Marketing a www.guenterstandl.de 

 

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.