Pohľad na jazero je v cene

Lyžarsky pas pre kopec i ľadovec. Nekonečné biele svahy - garancia snehu pre lyžiarov a snoubordistov je zaručená. To je oblasť Zell am See-Kaprun.

Rakúsky lyžiarsky región Zell am See - Kaprun nesporne patrí k atraktívnym lyžiarskym strediskám Rakúska. Ale i počas jarných i letných dní je tu malý raj. Zimná sezóna začína v októbri a končí v máji. Kopec s ľadovcom Kitzsteinhorn Kaprun, Maiskogel, optimálny svah pre rodiny s deťmi a tzv. Šmitka – kopec Schmittenhöhe. Vďaka spoločnému lyžiarskemu skipasu ALPIN CARD, si môžete vychutnať takmer 408 kilometrov zjazdoviek vrátane ľadovca Kitzsteinhorn. 

Veľkým bonusom je infraštruktúra, ktorá bola modernizovaná v posledných rokoch, lyžiari, ktorí tam boli pred pár rokmi, by toto miesto už ani nespoznali. 

Novinka, ktorá spája: K-ONNECTION

Od 30. novembra už môžetu návštevníci využívať prepojenie oblastí, ktoré ešte pred pár rokmi bolo nemysliteľné. Pribudlo nové prepojenie vďaka dvom novým lanovkám - MK Maiskogelbahn - cez kopec Maiskogel, na vrchol Kitzsteinhornu. A tak sa môžete priamo z dedinky Kaprun dostať až na vrchol ľadovca. Je to nielen skvelý zážitok, ale aj obrovské ušetrenie času, ktoré by ste inak museli venovať presúvaniu sa v aute, alebo v skibuse. 

Lanovka je nová, veľmi moderná, má tri laná, a je prvou tohto druhu v Soľnohradska. Priamo v Kaprune pribudli v údolnej stanici aj nové pokladne, lyžiarske depo, nové a moderné stojany, predajňa a požičovňa lyží a športových potrieb. Na hore Maiskogel vyrástol zasa Mais park, malé vlny, zákruty, park pre skoky na lyžiach i snow park.

Hore v modernej vrcholovej stanici, vo výške 1.570 metrov nad morom je platforma „Salzachblick“ s nádhernou panorámou na okolité vrcholce hôr a údolie Salzachtal. K vrcholovej stanici Kitzsteinhornu, do výšky 3029 metrov, sa športovci dostanú vďaka šiestim lanovkám. Dvanásť kilometrov dlhá trasa je nielen najdlhšou nepretržitou lanovkou východných Álp ale prekonáva aj najväčší výškový rozdiel.

Tak čo dodať? Vitajte v Zell am See-Kaprun.

Spracovala BH

Info na: www.zellamsee-kaprun.com/sk

FOTO - www.zellamsee-kaprun.com

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.