Aktívne aj na dovolenke

Najkrajšie dni v roku môžete prežiť zdravo napríklad aj v Nemecku...

Máte chuť stráviť dovolenku radšej aktívne, ako vylihovať na pláži? Žiaden problém! V Nemecku je nečakane veľa možností, ako stráviť dovolenku zdravo a byť aj fit. Nadšenci pešej turistiky, moderného hľadania pokladov, zdravého životného štýlu a romantiky, môžu na vlastnú päsť preskúmať krásy tunajšej prírody. Dobre vybudované a vyznačené cesty. Ich dĺžka je takmer 200 000 kilometrov, všetky majú GPS navigáciu, a tak sa na nich nemôžete stratiť. Na viac ako 200 diaľkových cyklistických trasách spoznajú hostia to najzaujímavejšie v metropolách, ako aj tie najromatickejšie cesty prírodou. Tí ambicióznejší môžu na bicykli pokoriť Alpy, pôžitkári zasa vinice a rodiny majú na výber rozmanité cesty pozdĺž riek.

Kto túži po adrenalíne kĺzať sa na surfe, vlny Severného a Baltického mora sú na to ako stvorené a tí, ktorí milujú vtáčiu perspektívu, rôzne ponuky letov s padákmi, či paraglajding, doplnia mnohoraké možnosti Nemecka ako dovolenkovej krajiny. Tí, ktorí si v prírode radi odpočinú, ale zaujíma ich aj jej ochrana, práve v Nemecku, kde sú nádherné chránené prírodné parky, budú z dovolenky práve v takýchto regiónoch nadšení. Objavte tieto územia pešo alebo zo sedla koňa či bicykla alebo na lodi. Vašou odmenou budú úchvatné zážitky v zachovanej prírode, uvoľnenie a pocit úplneho súladu s prírodou. Vyskúšajte to! Možností vybrať si peknú dovolenku v Nemecku je veľa, a preto je škoda zostať doma!

www.germany.travel/aktivna_dovolenka

BH, autori fotografie:

Berchtesgadener Land © Deutsche Zentrale für Tourismus e.V./Brechbühl, Anita
Donau-Zollernalb-Weg © Deutsche Zentrale für Tourismus e.V./Deutschland abgelichtet, Moritz Kertzscher
Rügen Weide © Deutsche Zentrale für Tourismus e.V./Diederik, Caspar

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.