Zima v Saalbach-Hinterglemm

V našich končinách síce jar už prebrala vládu nad zimou, ale milovníci lyžovačky a iných zimných radovánok ešte stále nájdu miesta, kde sa môžu na snehu riadne zabaviť. Je pravda, že počas jarných dní si musíte privstať, aby ste to najpodstatnejšie stihli ešte v dopoludňajších hodinách, kým slnko nie je tak vysoko, ale oplatí sa. Poobede sa už môžete na niektorej zn mnohých horských chát vyhrievať na slniečku pri dobrom jedle, alebo drinku. No a potom, šup Après-ski baru, alebo do nejakého príjemného wellnessu.

V regióne Saalbach - Hinterglemm, v kopcoch, ktoré prevyšujú 2000 metrov nad morom v noci ešte mrzne, rolby svahy stále upravujú a v najbližších dňoch meteorológovia dokonca očakávajú sneženie. Takže ak sa chcete so sezónou poriadne rozlúčiť, nečakajte už ani chvíľu. V oblasti Saalbach - Hinterglemm (leží cca hodinu jazdy autom od Salzburgu) ťahajú lanovky až do polovice apríla, takže to ešte pohodlne stihnete.
 
AKTUÁLNE SNEHOVÉ PODMIENKY NÁJDETE NA
Lyžovať sa dá nielen priamo na kopcoch nad horskými mestačkami Saalbach a Hinterglemm, ale na jeden skipass aj v neďalekom Leogangu a najnovšie v tejto sezóne už aj vo Fieberbrunne. Preto sa celá oblasť nazýva Skicirkus Saalbach - Hinterglemm - Leogang - Fieberbrunn. 
Aktuálne, zľavnené ceny skipasov  

⦁ 1 deň: 46 € dospelý, 34,50 € mladý do 15 rokov, 23 € dieťa

⦁ 2 dni: 89.50 € dospelý, 67,50 € mladý do 15 rokov, 44,50 € dieťa

⦁ 3 dni: 128 € dospelý, 96 € mladý do 15 rokov, 64 € dieťa 

Informácie: www.saalbach.com
Prokop Slováček, Foto: autor, Turismusverband Saalbach Hinterglemm, www.facebook.com/SaalbachHinterglemm

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.