Výstavu iMUCHA predĺžili

Kam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za zaujímavosťami a poznanímKam za dobrým tipomKam na víkend

Neustávajúci záujem milovníkov secesie o návštevu výstavy iMUCHA priviedol organizátorov k jej predĺženiu. V Obecnom dome tak bude najkomplexnejšia zbierka diela velikána art noveau Alfonsa Muchu prístupná až do konca júna.

Slávna kolekcia originálnych plagátov a ďalších nemenej ohromujúcich artefaktov secesného majstra, ktorej základy položil v minulosti tenista Ivan Lendl, je vo svetovej premiére inštalovaná v Obecnom dome v unikátnej podobe.

Ženám z plagátov vdýchli tvorcovia výstavy život prostredníctvom najmodernejších špičkových technológií, rovnako tak ožíva aj sám Alfons Mucha, ktorý na návštevníkov prehovorí z obrazu. Digitalizované a ozvučené výjavy z monumentálnej Slovanskej epopeje návštevníka doslova vtiahnu do dejín slovanských národov. Toto všetko a mnohé ďalšie ponúka fascinujúci pohľad na originálnu tvorbu velikána českej secesie a zároveň ju  približuje súčasným spôsobom.

Doplnené o veľkoplošné projekcie

„Pred časom sme naviac výstavu rozšírili o veľkoplošné projekcie diela Alfonsa Muchu, ktoré boli v lete vystavené v Jazdiarni Pražského hradu. Preniesli sme ich v zmenšenej podobe do Obecného domu, práve pre veľký divácky úspech. Kto teda  v lete výstavu nestihol, môže sa s ňou zoznámiť práve v Obecnom dome, a to za cenu štandardného vstupného“, doplňuje Richard Fuxa (Nadace Richarda Fuxa).

Výstava je otvorená denne od pondelka do nedele od 10 do 19 hodiny. Vstupenky je možné zakúpiť si  priamo v pokladni Obecného domu alebo na portáli Ticketmaster, kde sa dajú kúpiť vstupenky aj na špeciálne komentované prehliadky.

Foto: www.imucha.com

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.