Kultúra namiesto punču

Kam za dobrým tipom

Slovenský filmový ústav (SFÚ) bude mať po vlaňajšej úspešnej účasti aj tento rok svoj stánok na bratislavských Vianočných trhoch 2013. Ponúkne v ňom veľký výber významných slovenských filmov na DVD nosičoch i kvalitnú filmovú literatúru. Pripravená je široká ponuka titulov za zvýhodnené ceny a viacero vianočných bonusov aj s možnosťou získať voľný vstup do Kina Lumière.

Záujemcovia v stánku nájdu kompletnú ponuku z edičného oddelenia SFÚ, vrátane najnovších publikácií a DVD nosičov, ktoré vyšli na jeseň tohto roka, ale aj zo širokého sortimentu predajne Klapka.sk. Medzi knihami za zvýhodnenú cenu budú aj nedávno vydané publikácie, a to zborník z edície Camera obscura o významnom francúzskom režisérovi a scenáristovi Alain Resnais: Kinematografia mozgu i publikácia od filmovej teoretičky Evy Filovej Eros, sexus, gender v slovenskom filme z edície Studium.

Za výnimočnú „vianočnú“ cenu bude v ponuke aj reprezentatívna obrazová publikácia o slovenskej kinematografii v anglickom jazyku Best of Slovak Film 1921 – 1991, ktorá zaujala odbornú i laickú verejnosť už na mnohých medzinárodných filmových festivaloch. Obsahuje 35 filmov zo zlatého fondu slovenskej kinematografie od 20 režisérov a jej autorom je britský filmový kritik a publicista Peter Hames. Široký výber filmovej literatúry doplnia aj ďalšie knihy i časopisy za ceny upravené špeciálne pre predaj na Vianočných trhoch. Z oblasti DVD nosičov bude v ponuke stánku stále aktuálne DVD August ´68 – November ´89 s dokumentárnymi filmami z historicky dôležitých rokov našej spoločnosti, ktoré vydal SFÚ túto jeseň.

Tento rok SFÚ pripravil pre návštevníkov svojho stánku okrem ponuky kníh a DVD nosičov za zvýhodnené ceny aj niekoľko mimoriadnych vianočných bonusov. Pri nákupe nad 20 € dostane každý magnetku s motívom predajne Klapka.sk, pri nákupe nad 30 € jedno z tohtoročných čísel mesačníka o filmovom dianí na Slovensku Film.sk, nad 50 € dva voľné vstupy na ľubovoľnú projekciu v Kine Lumière a nad 60 € ročné predplatné mesačníka Film.sk. Novinkou je kolekcia dvanástich zberateľských záložiek Klapka.sk so zahraničnými hercami v slovenských filmoch, ako sú napríklad Jean-Louis Trintignant, Giulietta Masina, György Cserhalmi, Michael York a ďalší, ktorí sú vyobrazení v nástennom Filmovom kalendári SFÚ na rok 2014. Jednotlivé záložky budú súčasťou každého nákupu. 

Predajný stánok SFÚ bude umiestnený v sektore A, číslo stánku A2 oproti Café Mayer, jeho predajná doba je denne od 10.00 do 20.00 hod. do konca trvania Vianočných trhov 23. decembra 2013.

Viac informácií o ponuke predajne Klapka.sk nájdete na http://www.klapka.sk/sk/.

 

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.