Sviatočne v zámku Schloss Hof

Kam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam za dobrým tipom

Každoročne navštívi zámok Schloss Hof mnoho turistov zo Slovenska, a tak pracovníci pripravili informačné materiály v slovenskom jazyku, texty pri vystavených exponátoch a k dispozícii je tiež audio sprievodca v slovenskom jazyku. V tomto roku posilnil programovú ponuku počas vybraných slovenských štátnych sviatkov. V dňoch 5.júla, 1. a 15.septembra sa môžete tešiť na pestrý program pre všetky vekové kategórie. Výstava o Márii Terézii, ktorá mapuje viac i menej úspešné politické rozhodnutia a odkrýva zaujímavosti zo súkromného života panovníčky sa teší stále väčšej návštevnosti. Ak sa chcete započúvať do rozprávania skúsených lektorov nevynechajte prehliadky v slovenskom jazyku. Tie sa konajú o 11:30 hodine, 13:30 hodine a 16:00 hodine. Milovníkov flóry iste zaujme špeciálna  prehliadka záhrady o 13:00 hodine. Dozviete sa zaujímavé informácie o veľkolepých barokových záhradách. Pre detských návštevníkov sú tiež prehliadky, so začiatkom o 15:00 hodine. Detičky vkĺznu do šiat princov a princezien a hravou formou sa dozvedia viac o živote na zámku. Pre tvorivých návštevníkov sú v čase 14:00-17:00 dielničky v Detskom a rodinnom svete v budove Bäckenhofu. Medzi obľúbené detské aktivity patrí aj jazdenie na poníkoch. V medzi 14:00 a 16:00 hodinou. V popoludňajších hodinách si môžete vychutnať najkrajší výhľad na zámocký areál priamo zo zámockého koča. Ak vás zaujíma svet zvierat a ste zvedaví, ako kŕmia štvornohých obyvateľov statku, tak  potom o 13:15 hodine začne v zámockom zverníku kŕmenie pod vedením ošetrovateľov zvierat. Že život na zámku nebol len o oslavách a luxusných pôžitkoch šľachty, ale aj o tvrdej práci poddaných, sa presvedčíte v historických dielňach, kde zruční majstri predvedú stále živé remeslá. Tento bohatý program iste prispeje k tomu, aby ste prežili nádherný deň v areáli zámku Schloss Hof. Nakoniec mostom cez Moravu na bicykli to bude pekný výlet.

Termíny:   5.7./ 1.9 a 15.9.2017 vždy od 10:00 do 18:00 hod.
Vstupné:  dospelý  13,- € | dieťa (6-18 rokov ) 8,- €, rodinná vstupenka so vstupom do zámku: 34,-€,    prehliadka s lektorom : 3,-€/osoba           

Spracovala BH

www.schlosshof.at/sk

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.