NÁŠ TIP: Letecké dni na Sliači

Kam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam za dobrým tipomKam na víkend

Najväčšia letecká udalosť roka sa každoročne spája aj s končiacimi sa prázdninami. Ak chcete vašim ratolestiam pripraviť nezabudnuteľné prekvapenie, zoberte ich na Medzinárodné letecké dni SIAF 2014. Zatiaľ čo sa vy budete nadchýnať umením pilotov na sliačskom nebi a špičkovou technikou na zemi, vaše deti si budú môcť vyskúšať množstvo atrakcií.  

Letecké dni sú pre všetkých aktérov jedinečnou príležitosťou predstaviť svoje umenie vo vzduchu a krásu leteckej techniky na zemi. Hlavným organizátorom podujatia je Slovenská letecká agentúra, programovým partnerom je Ministerstvo obrany SR. V nadväznosti na úspešnú sériu predchádzajúcich ročníkov sa už štvrtýkrát otvoria brány Leteckej základne Sliač. Letci, piloti, technici a členovia leteckých tímov z 13 štátov sveta sa s divákmi na sliačskom letisku stretnú v dňoch 30. – 31. augusta 2014. Organizátori opäť očakávajú návštevnosť atakujúcu hranicu stotisíc ľudí.

Kto sa predstaví

Vzdušné sily českej armády, holandský Demo team, Očovskí Bačovia, Taliansko a jeho najpredávanejšie vojenské dopravné lietadlo Spartan, akrobatické Baltické včely, rýchlostný súboj lietadla L-39 Albatros s autom Ariel Atom, Škandinávska letecká šou, RetroSky Team zo Slovenska, vzdušné sily z Maďarska, legendárny Zoltán Veres, Bielo-červené Iskry z Poľska, Flying Bulls Aerobatics Team z Čiech, zástupcovia Kráľovských vzdušných síl z Veľkej Británie, „divoké lasice" tureckých vzdušných síl... to je základná ponuka tohtoročných leteckých dní. Dva dni na Sliači však budú nabité atraktívnym programom, ktorý má ambíciu prilákať znalcov letectva, ale aj rodiny s deťmi.

Slovenská špička

Veľkým lákadlom je každý rok aj prezentácia domácich. Slovenské vzdušné sily ponúknu na SIAF-e 2014 bohatý program. Hlavným bodom bude sólo vystúpenie lietadla a prezentácia leteckého umenia pilota MiG-29 Fulcrum. Tento rok sa v pozícii solo display pilota predstaví major Martin "MAT" Kuterka, pre ktorého je to prvá sezóna, kedy prezentuje lietadlo MiG-29 na verejnosti.

Viac informácií sa dozviete na: http://www.siaf.sk/

Foto: http://www.siaf.sk/

Spracoval Prokop Slováček


 

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.