Za vôňou šafranu do Tarnu

Aj keď toto najdrahšie korenie na svete má svoj pôvod v Oriente, už niekoľko storočí má druhý domov aj v južnom Francúzsku v departemente Tarn.

Táto vzácna rastlina, u nás známa tiež pod menom krókus, obsahuje mnoho cenných látok, ktoré  vplývajú na harmóniu tela i ducha. Možno práve preto sa francúzski labužníci stali veľkými propagátormi tejto rastliny, ktorú pestujú vo veľkom a ktorá sa stala magnetom aj pre turistov. Práve v jesenných dňoch, najčastejšie v októbri,  rozkvitajú jej fialové kvety a nastáva  ich zber. Na miestnych trhoch ponúkajú pestovatelia šafran buď v čerstvom stave, alebo už usušenom ako vzácne korenie. Najčastejšie sa používa v gastronómii na dochutenie rýb alebo jedál z ryže. Departement Tarn je práve vďaka šafranu obľúbeným turistickým cieľom pre domácich i cudzincov. A tých lákajú aj ďalšie dve chuťovky ‒ ružový cesnak a holuby. Slovom, je to kraj ako stvorený pre labužníkov.

GK

www.tourisme-tarn.comwww.atout-france.fr

Súvisiace aktivity

Kam za dobrou kuchyňouKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na turistikuKam za dobrým vínomKam na víkendKam na dovolenku
Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.