Divoká príroda v Auvergne

Jazerá, vulkány, údolia, lesy, desiatky prírodných prameňov, najväčšia chránená oblasť Európy, to je francúzske Auvergne.

Stojí akoby bokom záujmu turistov, a predsa ponúka nebývalé bohatstvo prírodnej krásy a histórie. Najnovšie láka návštevníkov tematickými cestami po stopách hradov a zámkov „Route des Chateaux“ ,  po stopách termálnych prameňov  („Route de Villes d´Eaux du Massiv Central“) alebo po stopách vulkánov , ktoré tu tvoria 60 kilometrov dlhý reťazec. Kraj nebývalej krásy a nedotknutej prírody, ktorý stojí za to objavovať.

Kraj vulkánov

V Auvergne sa nachádzajú stovky vulkánov. Obzvlášť známy je Puy de Dôme. Trocha ďalej na juh  nájdeme horské masívy Sancy a Cantal s najväčším vulkánom v Európe. Láva, poklad Auvergne, nielenže vtlačila pečať tejto krajine, ale zároveň slúži obyvateľom Auvergne ako surovina. Tmavý lávový kameň je použitý na obloženie katedrály Notre-Dame de l'Assomption v Clermont-Ferrand a katedrály Sao Paulo v Brazílii. V Auvergne sú tisícky spôsobov ako si užiť svoj pobyt. Môžete objaviť paragliding, skúsiť rafting, jazdiť po horských pastvinách na koni, hrať golf na úpätí vulkánu, vyraziť do prírody po nespočetných označených cestičkách a zájsť do dvoch regionálnych prírodných rezervácií. Milovníci histórie sa môžu prejsť po vojnových bitevných poliach Gergovie, po chodníčkoch Lafayette, alebo sa pustiť cestičkami Châteaux d´Auvergne. Milovníci románskeho umenia sa môžu pokochať mnohými kostolíkmi, ktoré slúžili ako inšpirácia Ecole d´Auvergne. V období medzi sviatkami a festivalmi môže každý oceniť jednoduchú a autentickú kuchyňu tohto regiónu.

GK, SLO

www.auvergne-tourismus.dewww.francuzsko.sk

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.