Paríž - krajší ako obvykle

Predvianočný Paríž je v čase adventu inšpiratívnejší a jagavejší, ako obvykle. Ale ak nemáte chuť na tlačenicu na vianočných trhoch, niektoré mimochodom končia až 5. januára, môžete s projektom Mission Cinéma vybrať po stopách filmov, ktoré boli v meste nakrútené.

Niet sporu o tom, že vianočné trhy v Paríži sú pýchou francúzskej metropoly. Do žiary tisícich svetiel sa každý večer už od 10. novembra ponára Champs Elysées. Na dni až do 5. januára tam rozložili okolo stošesťdesiat stánkov s typickými vianočnými produktmi. To by mala byť prvá zastávka pre návštevníkov Paríža. Vianočnú dedinu na Montparnasse s regionálnymi produktmi otvoria 4. decembra a potrvá až do 5. januára. Skvelú atmosféru určite budú mať aj trhy na de la Place d´Italie, na La Défense, pri Notre Dame. Po prvý raz sa v Paríži  otvorí aj „Noel Gourmet“- vianočný veľtrh. Od 20.- do 22. decembra si v Palais Brongniart budú konkurovať najlepší výrobcovia  delikatesných výrobkov z celého Francúzska.

http://www.rendezvousenfrance.com/

Paríž - po stopách filmových príbehov

Paríž odjakživa priťahoval umelcov z celého sveta. Stal sa preto vďačným miestom aj pre filmárov, pre ktorých bol skvelou kulisou pre nakrúcanie celovečerných hraných filmov. Odborníci zrátali, že sa v Paríži nakrútilo už 900 filmov, a to na nemenej ako päť tisíc miestach. Tento fakt využilo mesto aj marketingovo a pre filmových fanúšikov založilo projekt „Mission Cinéma“. Ide o 17 projektov ako cez objektív režiséra alebo kameramana vniknúť do sveta konkrétnych filmových titulov. Napríklad nechať sa unášať po stopách nakrúcania režiséra Woody Allena, Martina Scorsese, Michala Gondryho a ďalších. Detaily každého projektu sú na webovej stránke - www.paris.fr

GK 

 

Súvisiace aktivity

Kam za dobrou kuchyňouKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na turistikuKam za dobrým vínomKam na dovolenkuKam za športom v leteKam na víkend
Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.