Avignon

Avignon plný kultúry

Avignon, jedno z najnavštevovanejších francúzskych miest v Provensálsku, je bohaté na historické pamiatky a je už dlhé roky aj centrom súčasného umenia. Dodnes žije zo zašlej slávy stredoveku, kedy bolo tiež sídlom pápežov. A práve pápežský palác sa stal od 5. do 26. júla už po šesťdesiaty siedmy raz miestom veľkého divadelného festivalu, obohateného ešte aj veľkorysým osvetlením. Väčšina inscenácií bude i v angličtine.
Ale to nie je ešte všetko. Vo veľkej kaplnke pápežského paláca bude po piaty krát inštalovaná veľká medzinárodná výstava významných interpretiek súčasného umenia. Návštevníci môžu obdivovať sochy a maľby takých umelkýň, ako sú napríklad Francúzky Camille Claudel, Louise Bourgois, či Američanka Kiki Smith, alebo v Kanade žijúca Češka Jana Sterbak a mnohé ďalšie. Celkom sa na výstave bude prezentovať 150 diel z tvorivých dielní súčasných svetovo uznávaných umelkýň. 

Súvisiace aktivity

Kam na dovolenkuKam za športom v leteKam za zaujímavosťami a poznanímKam za dobrým tipomKam na turistikuKam za dobrou kuchyňouKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam ísť načerpať silyKam za dobrým vínom
Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.