Korzika

Štvrtý najväčší ostrov v Stredozemnom mori, ktorý leží západne od Talianska a južne od Francúzska, je priam ideálnym miestom pre dovolenku ešte pred vypuknutím letnej sezóny.

Práve v tomto čase, kedy sa hore drží snehová prikrývka a dolu už všade kvitne a rozvoniava Macchia. Znamenie, že na ostrov prišla jar a kúpanie v mori sa môže začať. A nielen to, teraz je na Korzike priam ideálne počasie na túry a cyklistiku. Ale ostrov neponúka len krásu prírody, ale aj architektonické pamiatky: napríklad cisárske mesto Ajaccio so žiarivými fasádami domov a impozantnou radnicou, v ktorej je umiestnené aj Napoleonovo múzeum. Napoleon Bonaparte a jeho rodina tu zanechali všade svoju pečať, pomenované sú po nich mnohé ulice a námestia. Najkrajšia je Rue Bonaparte, hlavná trieda, vedie k rybárskemu  prístavu a k impozantnej citadele. Dnes je Ajaccio zároveň aj hlavným mestom južnej časti Korziky.

Ďalšie významné mesto Bastia, druhé najväčšie mesto Korziky, atmosférou skôr talianske, než francúzske, s typickými barokovými stavbami a úzkymi uličkami je od  roku 1453 druhým hlavným mestom Korziky (Haute-Corse). Dominantou mesta je barokový kostol St-Jean-Baptiste a  čarovná rybárska dedina Porto Crado, v ktorej pulzuje čulý ruch. Čaro Korziky je v jej pestrosti, stredomorskej klíme, krásnej scenérii a nekonečnosti pláží.

www.visit-corsica.at, GK

Súvisiace aktivity

Kam za dobrou kuchyňouKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na turistikuKam za dobrým vínomKam na dovolenkuKam za športom v lete
Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.