Guadeloupe

Basse-Terre, Grande-Terre, La Désirade, Les Saintes, Marie Galante, to je päť ostrovov, päť možností ako zažiť nezabudnuteľnú dovolenku na súostroví Guadeloupe.

Každý z ostrovov má vlastné čaro, vlastnú históriu, tradíciu. Stretávajú sa tu vplyvy európskej, indickej a africkej kultúry, čo dodáva celému súostroviu jedinečnú atmosféru. Všetko tu hýri neobyčajnými farbami a vôňami. Silueta sopky v nadmorskej výške 1470 metrov dominuje nad ostrovom Base-Terra, kde sa nachádza 17 tisícov hektárový národný park Guadeloupe. Je plný exotickej vegetácie, pretkaný ojedinelými druhmi rastlín, množstvom  vodopádov, riek a horúcich termálnych prameňov. Ideálna dovolenka pre milovníkov exotickej prírody, vynikajúci pre surfovanie, potápanie sa, rybolov, ale aj pre sladké ničnerobenie. Nevídaný kolorit dodáva ostrovom aj rozmanitosť krajiny, obmývanej z jednej strany Atlantikom, z druhej Karibským morom. V každom prípade tip pre náročných turistov. Súostrovie Guadeloupe patrí k Francúzsku, takže komunikovať tu možno po francúzsky, ale aj po nemecky a po anglicky. A platiť? Ako u nás doma - eurom.

www.lesilesdeguadeloupe.com

Beata Havranová

Súvisiace aktivity

Kam na dovolenkuKam za športom v leteKam za zaujímavosťami a poznanímKam za dobrým tipomKam na turistikuKam za dobrou kuchyňouKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam ísť načerpať silyKam za dobrým vínom
Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.