Zažite veľkonočný Colmar v Alsasku

Alsaský Colmar - malé Benátky! Vyše sto podujatí, ktoré vychádzajú výlučne z kresťanskej tradície a ľudových zvykov, vytvorí veľkonočnú atmosféru v celom regióne Alsasko.

Najmä Colmar, so svojím zázračne zachovalým starým centrom, ktoré sa tiež nazýva Petit Venise - "malé Benátky" - dáva možnosť vychutnať si jeho krásu aj na drevených lodičkách, a tak preplávať jednotlivými starými mestskými časťami s tradičnými veľkonočnými trhmi. Pekári, cukrári, výrobcovia čokolád, či marmelád, ale aj kuchári, všetci spoločne obohacujú tieto trhy v podobe  workshopov, aby sa aj turisti mohli aktívne zapojiť do sviatočnej atmosféry. Osviežením sú nesporne aj pašiové hry v uliciach Colmaru, na ktorých sa už tradične zúčastňuje vyše 200 hercov. Mesto, ktoré zažilo slávu ešte v 16. storočí, je takmer celé pešou zónou a lákavé predovšetkým svojou originálnou architektúrou, množstvom kultúrnych pamiatok a zachovalými ľudovými zvykmi. Práve tie naplno ožívajú práve vo veľkonočnom čase. Nádherné mesto Colmar je vzdialené od Štrasburgu len necelých 50 kilometrov a je skvelým východiskovým bodom aj pre prehliadku alsaských viníc.

Gabriela Kopicová

www.tourisme-alsace.com

 

Súvisiace aktivity

Kam za dobrou kuchyňouKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na turistikuKam za dobrým vínomKam na dovolenkuKam za športom v lete
Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.