Tipy na dovolenku pre pôžitkárov

Je pre vás udržateľnosť dôležitá? Potom je pre vás Nemecko to pravé miesto. Čoraz viac poskytovateľov - od hotelov až po celé regióny - tu rozvíja nové kreatívne nápady na sociálne zodpovedné dovolenky s ohľadom na klímu.

A navyše: keďže väčšina emisií CO2 vzniká pri príchode a odchode, dlhší pobyt je ekologickejší ako niekoľko krátkych ciest. Existuje lepší dôvod na rozsiahlu dovolenku v Nemecku? Tu nájdete vhodné nápady na cestovanie. #SimplyFeelGood

Dovolenka pre pôžitkárov

Aj keď si myslíte, že Nemecko už dobre poznáte, určite tu nájdete nové, trvalo udržateľné destinácie. Pretože Nemecko je viac než len jeho pamiatky. Ponorte sa do života regiónov. Prejdite sa po miestnych trhoch a vychutnajte si skutočné spomalenie v chránenej prírode. Objavte Nemecko mimo jeho najväčších lákadiel.

Uvoľnene na cestách

Nemecko má rozsiahlu sieť chodníkov pre peších turistov a cyklistov, takmer vo všetkých mestách si môžete požičať bicykle a rezervovať ich jednoducho online. Na niektorých miestach si môžete požičať aj kajaky a preskúmať mesto z vody z úplne novej perspektívy. Rýchlejšie sa môžete pohybovať autobusmi a vlakmi, ktoré sú v mnohých regiónoch dokonca pre ubytovaných hostí k dispozícii zadarmo. Ochrana životného prostredia je zábava!

Dva mladé páry sa prepravujú na kajaku pre dvoch po kanáli cez mesto © Getty images/Tom Werner

Kontrolovaná udržateľnosť

Udržateľnosť je komplexná problematika, a preto si mnohé ubytovacie zariadenia v Nemecku nechávajú pravidelne kontrolovať a certifikovať svoje opatrenia v oblasti udržateľnosti nezávislými spoločnosťami. Prehľad najdôležitejších certifikátov, zostavený v spolupráci so spoločnosťou Ecotrans, nájdete tu - pre jednoduché a efektívne plánovanie ciest.

Hotelová terasa s výhľadom na jazero a vysoké hory © DZT/Günter Standl

Mnoho ďalších užitočných informácií a tipov na plánovanie cesty nájdete v tu https://www.germany.travel/en/feel-good/sustainability.html

Otváracia fotka článku: Pár stojí s bicyklami pri stánku na trhu a ochutnáva čerešne © DZT/Jens Wegener

Slider text: Pár sedí vo vlaku a pozerajúci sa z okna spolu, vidno prírodu a veternú turbínu © DZT/Jens Wegener

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.