Zažite Nemecko bezbariérovo

Prístupnosť je súčasťou rozmanitej ponuky. Tešte sa na bezstarostnú dovolenku v rôznych destináciách Turistickej krajine Nemecko. V mnohých z nich sú práve pre vás optimálne podmienky stráviť v Nemecku pekný čas. (na otváracej snímke Langeoog)

Bezbariérový prístup pre hostí s obmedzenou pohyblivosťou

Existuje mnoho iniciatív a možností aj pre hostí s obmedzenou mobilitou - nielen v mestách, ale aj v prírodných oblastiach, ako sú národné parky, prírodné parky a biosférické rezervácie.

Bezbariérový prístup pre hostí so zrakovým postihnutím

Niektoré mestá už majú modely miest a hmatové plány na lepšiu orientáciu. Existujú aj hmatové modely historických budov a hlavných pamätihodností miest. Špeciálne prehliadky miest zahŕňajú takéto hmatové modely, ako aj sluchové alebo chuťové zážitky. Múzeá ponúkajú hmatové prehliadky, divadlá predstavenia so zvukovým popisom. Okuliare na čítanie sú k dispozícii na recepciách niektorých hotelov alebo v reštauráciách.

Drážďany

Bezbariérový prístup pre nepočujúcich hostí

Prehliadky v múzeách, mestách a prírode sú preto v súčasnosti čoraz častejšie dostupné v posunkovej reči. Existujú rôzne možnosti: Nepočujúci sprievodcovia sprevádzajú mestom, múzeom alebo prírodou. Spravidla na to vopred absolvujú špeciálne školenie. Počujúci sprievodcovia vedú prehliadky v posunkovej reči. Zvyčajne sú to tlmočníci posunkového jazyka, ktorí majú dodatočné školenie ako sprievodca. Alternatívne sprevádzajú tlmočníci posunkového jazyka sprievodcu a prekladajú.

Dodatočné náklady na tlmočníka hradí buď skupina, alebo organizátor. Zistite si to vopred! Videozáznamy so znakovým jazykom ukazujú napríklad pamätihodnosti mesta. Videá si môžete stiahnuť ako „DGS-Video-Guides“ do vlastného smartfónu. Alebo si môžete v turistickom informačnom centre požičať zariadenie, ktoré videá prehráva.

Nonnweiler

Mnoho ďalších užitočných informácií o bezbariérovom cestovaní, bezbariérových destináciách a tipov na plánovanie cesty nájdete tu https://www.germany.travel/de/barrierefrei/barrierefreies-reisen.html

Otváracie foto: Langeoog

Foto na slideri: Fränkisches Seenland

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.