Feel Good - udržateľné cestovanie v Nemecku

Dnes vás pozývame na cestu objavovania, k väčšej udržateľnosti, väčšiemu pôžitku a skutočnejším zážitkom.

Udržateľnosť je vývoj, ktorý sa v Nemecku vášnivo poháňaná vpred. Čoraz viac ubytovacích zariadení si uvedomuje svoju ekologickú zodpovednosť, mestá a regióny vyvíjajú kreatívne, udržateľné dovolenkové nápady a spoločnosť Deutsche Bahn vás posúva vpred so 100 % ekologickou elektrickou energiou v diaľkovej doprave. Objavte zelenú stranu Nemecka. #FeelGood 

 

 Wangels: Žena čítajúca knihu, opretá o strom © DZT / Günter Standl

10 tipov pre vašu udržateľnú dovolenku

Destinácia Nemecko má vďaka kombinácii chránenej prírody, inovatívneho ducha a kozmopolitizmu tie najlepšie predpoklady na to, aby svojim hosťom poskytlo výnimočné dovolenkové zážitky, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu a zdrojom.                           

 

Göhren: Žena odpočíva v záhrade Dom Damp © DZT / Christoph Jorda

Udržateľnosť sa vyplatí

Aj keď sa o Nemcoch hovorí, že majú záľubu v dokonalosti, my vieme udržateľnosť nie je o tom byť dokonalý, ale jednoducho začať. Vyberte si, čo sa vám páči - pri najbližšom nákupe si prezrite obchody s vintage tovarom. Vychutnajte si regionálnu a sezónnu kuchyňu. Nájdite si čas na objavovanie miest mimo hlavných ciest. Stačí začať – uvidíte - stojí to za to!

 

Mettlach: Prenocovať v Portaledges s výhľadom na Saarschleife © DZT / Jens Wegener

Výnimočne udržateľný

Vznášať sa v noci v stane nad Saarschleife, precestovať za jeden deň zemeguľu v Bremerhavene spôsobom šetrným ku klíme alebo si nechať rozpustiť v ústach zmrzlinu zo smrekovej špičky: udržateľná dovolenka vám prinesie mnoho nových, inšpiratívnych zážitkov. Zhlboka dýchajte, keď uvidíte koruny stromov na úrovni očí, pocítite nekonečno, keď sa pozriete na hviezdnu oblohu, zamyslite sa nad podstatou času, keď zažijete stáročné zvyky. Takto je udržateľnosť zábavná!

Objavte vašu Turistickú krajinu Nemecko.

www.germany.travel 

Titulná fotografia a fotografia na slideri: Mladý pár sa vo vlaku skláňa nad mapou © DZT / Julia Nimke

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.