Najkrajšie miesta na výlet v Malých Karpatoch

Riešite dilemu kam na výlet počas najbližšieho víkendu či voľného dňa? Oblasť Malých Karpát ponúka veľa možností pre rodiny s deťmi, výlety vo dvojici alebo osamote. Stačí sa inšpirovať.

Vybrať si môžete mnohé oblasti, z ktorých vám niekoľko v našom článku krátkou spomienkou ponúkneme a predstavíme.

Hrad Pajštún

Aj keď z hradu zostali už len zrúcaniny, stále ide o obľúbené miesto na výlet. Na Pajštún sa dostanete zo Stupavy, z Borinky alebo z Bratislavy z MČ Rača. Ide o nenáročnú túru, kde sa z Borinky prejdete cca 1,5 km po značenej trase. Ak teda premýšľate kam na zaujímavý výlet aj s rodinou, cesta na Pajštún bude určite dobrou voľbou a príjemným spestrením vášho voľného času.

Múzeum M.R. Štefánika

Skúste svoj výlet spojiť s trochou histórie. V rodnom dome generála M.R. Štefánika v Košariskách nájdete múzeum. Návšteva múzea vám priblíži fascinujúcu životnú cestu M.R. Štefánika prostredníctvom približne 200 predmetov, vrátane tých osobných. Návštevu múzea môžete spojiť aj s výletom do Brezovej pod Bradlom na Mohylu M.R. Štefánika, ktorá je vzdialená len cca 5 km.

Rozhľadňa na Veľkej Homoli

Vrch Veľká Homola nad mestom Modra ponúka okrem túry aj rozhľadňu s výškou viac ako 20 m.  Pri priaznivom počasí sa vám otvorí výhľad na Malé Karpaty, Biele Karpaty, Podunajskú Nížinu, Tribeč či Vtáčnik. Na rozhľadňu sa dostanete zo Zochovej chaty, z Modry alebo z Pezinku po nenáročných turistických trasách. Ak by vás stretol dážď, hodí sa vám kvalitný nepremokavý nylon.

Dobrá Voda

Aj Dobrá voda je rozhodne dobré miesto na výlet. Navštíviť môžete rekreačný areál Pod Mariášom, ktorého súčasťou je aj letné kúpalisko Dobrá Voda. Okrem kúpania si v areáli užijete aj niekoľko športovísk ako sú tenisové kurty či volejbalové ihrisko, nechýba ani to detské. Okrem rekreačného areálu môžete navštíviť aj zrúcaninu gotického hradu Dobrá Voda. Výstup je nenáročný, na hrad sa dostanete z obce Dobrá Voda. 

Zdroj obrázka: Tomas Krejcirik/Shutterstock.com

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.