Oddych v Nemecku, prečo nie?

Nemecko je zaujímavou dovolenkovou destináciou aj na pobyty v kúpeľoch, wellness oázach, pri mori, či jazerách ale aj v rôznych typoch hotelov, ponúkajúcich oddych a wellness. Ale nielen hotely, ale aj okolitá príroda, lesy, more, voda je dôležitým faktorom pre zdravý a dobrý relax....

Ľahký vánok vás pošteklí na tvári, otvoríte oči a vidíte more. Na čerstvom vzduchu sa môžete poriadne nadýchnuť. Oddýchnete si od všedného dňa. Ak máte radšej hory, nájdete pokoj a silu v kúpeľných mestách či bezprostredne v prírode. Pozývame vás zažiť veľkolepý odpočinok a pohodu.

Garmisch-Partenkirchen: pani pri masáži ©Deutsche Zentrale für Tourismus e.V./Jan Lauer 

Podmienky pre wellness zážitky sú dostupné v celom Nemecku: minerálne a termálne zdroje, blahodárne rašelinisko, liečivá klíma, liečebné metódy podľa Kneippa, Felke a Schrotha, morská voda pri Thalasso kúrach, ako aj jaskyne priaznivé pre dýchacie cesty. Viac ako 350 certifikovaných termálnych kúpeľov a stredísk spája tradičné metódy liečenia s modernou medicínou. Sú ideálnymi miestami na prevenciu, liečbu, regeneráciu či odpočinok. V turistickej krajine Nemecko sa o vás dobre postarajú!

https://www.germany.travel/sk/leisure-and-recreation/health-wellness/health-wellness.html 

 Foto na Slideri: Juist: čarovná studňa Zauberbrunnen ©Kurverwaltung Juist/Fotografie W. Pfisterer

Titulné foto článku: Bad Meinberg: pani v rašeliniskovom kúpeli ©Staatsbad Meinberg GmbH

Usedom: pani pri joge na pláži ©Deutsche Zentrale für Tourismus e.V./Jan Lauer

Súvisiace aktivity

Kam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na dovolenkuKam na turistikuKam na víkendKam za dobrým vínomKam za dobrou kuchyňou
Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.