Z údolia do údolia

Neobmedzené potešenie môžu zažiť onedlho cyklisti a skate boardisti na jednej z najkrajších ciest Nemecka.

V poslednú júnovú nedeľu a síce 26.júna 2016, bude táto akcia - trasa Z údolia do údolia – Tal zu Tal“, sláviť 25-te výročie. Práve v tento deň budú mať cyklisti a skate boardisti prednosť na cestách, zapísaných do kultúrneho dedičstva UNESCO v časti hornej rieky Rýn.

Už tradične je toto podujatie, spojené aj s uzávierkou pre autá, a to od 10.00 do 18.00 hodiny na cestách zľava i zprava, medzi mestom Rüdesheim/Bingen a Lahnstein/ Koblenz-Stolzenfels. Až 120 kilometrov dlhá trasa je k dispozícii pre neobmedzené potešenie cyklistov a skate boardistov.  Pozdĺž celej cesty sa ponúka pohľad na jedinečnú kulisu popri romantickej rieke Rýn, s množstvom hradov a zámkov na vyvýšeninách, ako aj s pohľadom na bielu flotilu lodí, premávajúcich sa po Rýne. Toto jubilejné  podujatie slávnostne otvoria v Maximilians-Brauwiesen, v meste Lahnstein. Navyše v jednotlivých obciach, pozdĺž trasy,  bude od  11.00 do 17.00 hodiny okrem bežných služieb aj množstvo zábavných  programov, ale aj stanice s občerstvením a najmä úžasnými regionálnymi špecialitami  i  pojazdné kaviarničky. A pokiaľ ide o hudbu, tá bude zastúpená v každej obci. Všade pozdĺž trate. Dokonca v tento deň  zaznejú aj tóny jazzu.

Spracovala GK, fotografie: Romantischer Rhein Tourismus GmbH, Suzanne Breitbach

www.taltotal.de , www.romantischer-rhein.de

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.