Vitajte v Saint-Étienne

Nebýva zvykom, aby sa športoví funkcionári a novinári stretli na pôde francúzskeho veľvyslanectva v Bratislave, aby hovorili výlučne o futbale. Prečo?

Tak ako sa totiž v týchto dňoch  Slovensko intenzívne pripravuje na predsedníctvo EÚ, tak sa aj Francúzi s veľkým nadšením pripravujú na Majstrovstvá Európy vo futbale. Dôkazom toho bola aj prezentácia pani Corinne Foulquier z Agentúry pre rozvoj cestovného ruchu Francúzska (Atout France), ktorá priblížila miesta konania ME vo futbale so všetkými aktivitami, spojenými s týmto podujatím. Slovenskí reprezentanti sa totiž usadia v malebnom mestečku Saint-Étienne, len 60 kilometrov od Lyonu, kde na nich čaká nielen zmodernizovaný štadión Chaudrun, ale všetko, čo je potrebné pre tréning a regeneráciu. No nielen to.

Saint-Étienne poskytuje veľa možností aj pre voľný čas: lákadlom je rozhodne stavba svetoznámeho architekta Le Corbusiera, či múzeum moderného umenia. Za zmienku stojí aj vyhliadková  plavba po rieke Loire, obdivovať možno aj jediný, vnútrozemský sladkovodný prístav, ale aj staré mestské centrum s množstvom butikov, krčmičiek a typických francúzskych špecialít. Slovom fanúšikovia, ktorí prídu do Saint-Étienne podporovať naše mužstvo môžu obohatiť svoje dojmy aj z prehliadky hosťujúceho mesta. 

GK

https://www.saint-etienne.fr/

 

 

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.