Val di Fassa: raj v Dolomitoch

Milujete lyžování, srdce vám bije pro snowboarding a rádi zkoušíte i jiné zimní sporty? Pak byste měli navštívit údolí Val di Fassa, jedno z nejpopulárnějších středisek v italských Dolomitech. Božský prašan, azurově modré nebe, skalnaté útesy v lesích, dechberoucí ledopády... Ráj to napohled!

Nocleh podle vašeho gusta

Možností, kde se ubytovat, nabízí Val di Fassa opravdu spoustu. Vybírat můžete z apartmánů, dále přichází v úvahu několik nocí strávených v horské chatě přímo na sjezdovce (my doporučujeme Tobià del Giagher), ale také si můžete s chutí dopřát luxusnější variantu – třeba teprve před dvěma lety postavený Hotel Golden Park Resort **** (www.goldenparkresort.com), který disponuje i vlastním wellnessem. Mimochodem z hotelu je to relativně kousek nejen na sjezdovky, ale také na běžky. V těsné blízkosti hotelu totiž určitě nepřehlédnete parádně udržovanou bílou stopu. Nedaleko Golden Park Resortu si pak můžete vyzkoušet dokonce ice climbing čili lezení po ledopádech. Stačí se podívat na www.fassa.com a objednat si instruktora, který vám vysvětlí, co a jak, zapůjčí vám mačky i cepíny, a o netradiční zážitek ze zimní dovolené bude rázem postaráno! Nemusíte se bát, podle instruktorů ice climbingu není šplhání po mírnějších ledopádech kupodivu příliš fyzicky náročné. V podstatě to svede každý průměrný lyžař nebo rodiny s dětmi přibližně od 10 let.

Lyžování s puncem dokonalosti

Ale zpátky na sjezdovky... Nevídané lyžařské možnosti zažijete takzvaně na vlastní hrany poté, co si zakoupíte unikátní skipas Dolomity Super Ski (www.dolomitisuperski.com). Ten vám umožní přístup celkem do dvanácti lyžařských oblastí s dohromady více než dvanácti sty kilometry sjezdovek! S nadsázkou řečeno: Budete-li chtít, můžete se tady klidně ulyžovat až k smrti... Za vaše oblouky pak rozhodně stojí třeba středisko Belvedere Col Rodella – Canazei/Campitello nebo Ciampac Buffaure, které je od letošního roku novým spojením údolí Val di Fassa se Sellarondou. A přijedete-li sem jako rodina s dětmi nebo pokud sami patříte k vyznavačům mírnějších a širších kopců, určitě se vydejte prozkoumat i Passo San Pellegrino! V takovém případě bude pro vás jako stvořené...

Pravá italská pizza a jiné delikatesy 

Při celodenním zdolávání zasněžených kopců vám určitě pořádně vyhládne. Strávíte-li den ve zmíněném středisku Passo San Pellegrino, můžete se už v průběhu dne posilnit třeba nějakou italskou specialitou ve vyhlášené chatě Baita Paradiso přímo na sjezdovce. A budete-li mít štěstí, setkáte se tu v rámci akce „Happy Ski Cheese“ dokonce s šéfkuchařem Renatem Boscem oceněným proslulou michelinskou hvězdou. Na pizzu od něj asi jen tak nezapomenete, chutná přímo božsky!  Na večeři si pak můžete pro změnu vyrazit do jedné z restaurací přímo v centru Val di Fassa. Naše tipy? Pochutnáte si v El Filò nebo v Malga Roncac, kde vaří výborně a přitom za normální ceny.

Vodní radovánky i prima relax

Na zimní dovolenou do Val di Fassa si pak nezapomeňte přibalit i plavky. Hodit se vám budou při návštěvě vodního centra Dòlaondes – Canazei, kde si zaplavete hned v několika vnitřních i v jednom venkovním vyhřívaném bazénu, anebo se vyřádíte na tobogánu. Nakonec můžete přejít do wellness zóny a prohřát své vymrzlé a lyžováním znavené tělo také v několika zdejších saunách, parních místnostech nebo si tu odpočinout v komfortních relax zónách. Co tomu říkáte? Pokud jde o nás, my za všechny možnosti a zážitky, které Val di Fassa svým návštěvníkům nabízí, dáváme tomuhle špičkovému horskému středisku jednoznačně palec nahoru!

Text: Petra Jančálková, Foto: autorka

Autorka je spolupracovníčka portálu www.kamkam.eu

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.