Deň matiek a Jarné dni záhrad v zámku Schloss Hof

06 May 2015

Barokový zámok neďaleko Bratislavy sa najbližšie dva víkendy odeje do slávnostného šatu

Deň matiek na zámku Schloss Hof

Nezabudnite, že 10. mája budú oslavovať svoj sviatok naše mamičky. A čo tak ich pozvať na výlet na zámok Schloss Hof. Do barokového sveta princa Eugena. Spoločne sa môžete zúčastniť prehliadok v slovenskom jazyku, ktoré sa konajú o 11:30 a 13:30, prípadne potešiť svoje ratolesti účasťou na detskej prehliadke o 15:00. Špeciálna prehliadka v nemeckom jazyku k výstave v Bäckenhofe: „Hráme sa na vojnu - detstvo pred 100 rokmi“ začína o 13:30. V čase od 14:00 do 17:00 môžu deti vlastnoručne vyrobiť darčeky pre svoje mamy, a od 14:00 si zajazdiť na poníkoch. Ako veľké ďakujem je pre všetky mamičky pripravený koncert v slávnostnej sále na prvom poschodí zámku so začiatkom o 14:00 a o 16:00. Kvinteto Quintonic predvedie diela Johanna Straußa, Johannesa Brahmsa, Antonina Dvořáka a iných.

Jarné dni záhrad na zámku Schloss Hof

Niekdajší záhradný raj princa Eugena Savojského s rozlohou 50 hektárov, rozprestierajúci sa na siedmich záhradných terasách sa od 14.- do 17. mája 2015 premení na raj pre všetkých záhradníkov a fanúšikov záhradkárčenia. Niekoľko desiatok vystavovateľov ponúkne na zámockom statku exotické rastliny, vzácnosti zo sveta flóry, doplnky pre záhradu či chatu, originálne ručne zhotovované produkty a keramiku. Obľúbená burza rastlín, semienok a sadeníc bude určite skvelou príležitosťou, aby si milovníci záhrad vymenili svoje skúsenosti, poradili sa s expertami, navštívili prednášky na rôzne témy, naučili sa ako využívať liečivé bylinky. Aj na deti čaká množstvo kreatívnych nápadov, ktoré si môžu vyskúšať. Aj tento rok sa budú rozdávať cibuľky kvetov zo zámockých záhrad.

Doprava: počas celej sezóny môžete využiť zo stanice Marchegg kyvadlovú dopravu na zámok zdarma. Z Devínskej Novej Vsi sa dá prejsť cez cyklomost a priamo pred zámockým areálom na návštevníkov čaká rozľahlé parkovisko.

Ceny vstupeniek: dospelý: 13,- €, dieťa (6 – 18 rokov): 8,- €, rodinná vstupenka: 34,-€, ročná vstupenka: dospelý 34,- €, dieťa: 19,- €

Spracoval Prokop Slováček

Informácie na: www.schlosshof.at

FOTO: Jutta Kirchner, David Sailer 

Súvisiace aktivity

Kam za dobrou kuchyňouKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za zaujímavosťami a poznanímKam za dobrým tipomKam na víkendKam za oddychomKam ísť načerpať silyKam na turistiku
Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.